وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر ادامه مقابله با گروه ترویستی گفت جامعه جهانی به دنبال برقراری آتش بس در سوریه است.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از الجزیره ، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا امروز در رم در نشست مشترک خبری با همتای ایتالیایی خود مبارزه با گروه تروریستی داعش را دراز مدت دانست. جان کری با تاکید بر ادامه حملات علیه گروه تروریستی داعش گفت: ما با هزاران حمله علیه داعش توانسته ایم حوزه نفوذ آنها در عراق و سوریه را عقب برانیم.

وی همچنین گفت :ما برای مقابله با منابع مالی این گروه تلاش می کنیم.

کری مدعی شد آمریکا تا کنون ۲۰ هزار نیریوی پیشمرگه کرد و عراقی را برای مقابله با داعش آموزش داده است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: ما در تلاش برای حل بحران انسانی در سوریه متحد و پایبند باقی خواهیم ماند. ما برای برقراری آتش بس در سوریه تلاش می کنیم. صدها هزار نفر در این کشور بدون غذا و مسکن هستند.

وی با تاکید بر لزوم دو دسته نشدن قدرت های جهانی بر سر ادامه حضور بشار اسد در قدرت با تکرار اتهامات خود عیه وی و متهم کردن وی به ادامه حمایت از تروریسم و تاکید بر اجرایی شدن قطعنامه شورای امنیت درباره ارسال کمک های بشر دوستانه به سوریه، افزود: ۶ میلیون کودک در سوریه به دریافت کمک های فوری نیاز دارند. اگر بخواهیم داعش را نابود کنیم باید جنگ در سوریه پایان یابد.

کری گروه تروریستی داعش را که در از حمایت های آمریکا و متحدانش بهره مند بوده است را مخلوطی از جنایتکاران، آدم رباها و سارقان دانست.