مدیرگروه نیازسنجی پژوهش معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه گفت: سند نیازسنجی پژوهشی ۶ دانش حوزوی انجام شده و ۵ طرح دیگر در دست اجراست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام محمدصالح مازنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری نخستین کارگاه نیازسنجی پژوهشی دانش‌های حوزوی در حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: چند کارگاه آموزشی دیگر برنامه‌ریزی شده که تا پایان امسال برگزار شود.

وی برگزاری کارگاه‌های نیازسنجی پژوهشی در مرکز امامت پژوهی، انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و تعدادی از مراکز تخصصی دیگر را از برنامه‌های گروه نیازسنجی پژوهشی بیان کرد.

حجت‌الاسلام مازنی با بیان اینکه تلاش داریم نیازسنجی پژوهشی را از غربت در بیاوریم، اظهار داشت: فعالیت‌های این بخش نسبت به حدود ۶ سال پیش که نیازسنجی پژوهشی در حوزه آغاز شده، روند رو به رشد را طی می‌کند.

وی گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی نیازسنجی پژوهشی را یکی از اهداف شکل گیری این گروه بیان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در جامعه نخبگانی حساسیت نسبت به مقوله نیازسنجی پژوهشی ایجاد شود.

مدیرگروه نیازسنجی پژوهش حوزه‌های علمیه افزود: اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه اهتمام جدی به مقوله نیازسنجی پژوهشی دارند و گروه نیازسنجی پژوهشی به دلیل فهم و درک و هوشمندی بالایی که در بین اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه وجود دارد شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام مازنی از اتمام طرح نیازسنجی پژوهشی ۶ دانش حوزوی خبر داد و در مورد طرح‌های در دست اجرا گفت: طرح نیازسنجی پژوهشی ۵ دانش حوزوی همچون فقه سیاسی، اصول فقه، علوم حدیث، مهدویت و کلام در دست اجراست.