فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه اولین مرحله آزمون مهارتی سربازان برگزارشد، گفت: امروز در ٣١ استان و ٢٨٠ مرکز به صورت همزمان این آزمون برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه، سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری اولین آزمون فنی و حرفه ای سربازان نیروهای مسلح و در جمع خبرنگاران گفت: بحث مهارت آموزی سربازان یکی از دستورات مقام معظم رهبری در جهت غنی سازی اوقات فراغت سربازان برای افزایش بهره وری آنان بود.

وی افزود: در این راستا گامهای موثری برداشته شد و قرارگاهی جهت این کار تشکیل شد تا با یک شیب ملایمی تمام سربازان را به گونه ای مدیریت کند که گواهینامه مهارت آموزی داشته باشند.

فرحی ادامه داد: با سازمان فنی و حرفه ای توافقات خوبی داشته ایم و سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح نیز تفاهمات خوبی را با آقای ربیعی وزیر کار داشته اند تا امسال حدود ١٠٠هزار نفر سرباز گواهینامه مهارتی دریافت کنند.

فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز اولین مرحله آزمون مهارتی سربازان برگزارشد گفت: برای اولین مرتبه امروز در ٣١ استان و ٢٨٠ مرکز به صورت همزمان و در سراسر کشور این آزمون برگزارشد و دو مرحله آزمون دیگر هم در ١٣ بهمن و ٧ اسفند امسال برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در اولین مرحله این آزمون قرار بود ۴٠ هزار سرباز که بیش از ۶ ماه  در یک مهارت کسب تجربه کرده اند آزمون عملی و نظری بدهند تا در صورت موفقیت گواهینامه دریافت کنند.

فرحی خاطرنشان کرد: این آموزش ها هم برای ارتقا بهره وری سربازان در حین خدمت و هم برای اشتغال زایی آنان در دوران پس ازخدمت موثر خواهد بود.

 وی با بیان اینکه موضوع سربازی بحث گسترده ای است و نیروهای مسلح به تنهایی از عهده حل مشکلات آن بر نمی آیند گفت: سالانه حدود ۵٠٠هزار نفر به سربازی می آیند و همین میزان هم ترخیص می شوند از همین رو سربازی دارای حجم، گستردگی و پیوستگی بالایی است و تقریبا همه جامعه با آن درگیر هستند. وقتی اینگونه به سربازی نگاه می کنیم یک مدیریت جامع و کلان در سطح ملی می خواهد که همه مولفه های موثر دولتی باید  در این زمیه پای کار بیایند.

فرحی در پایان خاطر نشان کرد: شاید اقداماتی  که در گام اول انجام دادیم متناسب با علایق سربازان نباشد اما یک برنامه پیش از خدمت هم داریم تا قبل از سربازی مهارتهایی اعلام کنیم که فرد با فراگرفتن آنها در جایگاه خدمتی مناسب نقش آفرینی کند.