وزیر دادگستری ایالات متحده اعلام کرد یک گروه تحقیقاتی برای شناسایی افراد و سازمان‌هایی که از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کنند در این وزارتخانه تشکیل شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، «جف سشنز» وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرد: وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات ویژه‌ای درباره شریان مالی حزب الله لبنان انجام می دهد.

دادستان کل ایالات متحده در سخنانی در شهر واشنگتن مدعی شد: وزارت دادگستری برای رفع هر تهدیدی علیه شهروندان مان از سوی سازمان‌های تروریستی و پایان دادن به بحران مواد مخدر از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.

به دنبال انتشار گزارش های ثابت شده  در آذر ماه در خصوص آنکه دولت قبلی آمریکا در خصوص برخورد با حزب الله لبنان کم کاری کرده، جمهوریخواهان آمریکا باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین را متهم کردند که در طول مذاکرات هسته‌ای با ایران، در روند تحقیقات مربوط به فعالیت‌های حزب‌الله کارشکنی کرده است.

کنگره آمریکا سپس از وزیر دادگستری خواست اسناد و مدارکی که ممکن است به تلاش دولت اوباما در ناکام گذاشتن آن تحقیقات مربوط باشد را ارائه کند. جف سشنز ۲ روز بعد وعده داد تحقیقات در این زمینه را آغاز می‌کند.