کنفرانس فارغ‌التحصیلان دانشگاه بوستون در رشته فلسفه با موضوع «مفاهیم اجتماعی: به کارگیری فلسفه علمی خارج از آکادمی» برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه، کنفرانس فارغ‌التحصیلان دانشگاه بوستون در رشته فلسفه با موضوع مفاهیم اجتماعی: به کارگیری فلسفه علمی خارج از آکادمی در روزهای ۱۶- ۱۸ مارس ۲۰۱۸ در دانشگاه بوستون ایالات متحده برگزار می‌شود.

محور کلی موضوعات شامل فلسفه علوم اجتماعی، اخلاق کاربردی، متا اخلاق، اخلاق قانونی، فلسفه جنسیت، نژاد و جنسیت، فلسفه سیاسی و اجتماعی و نظریه ارزش است. علاقمندان به این موضوعات می‌توانند خلاصه‌ای از آثار خود (۷۰۰ کلمه‌ای) را به آدرس buphilgradconf@gmail.com ارسال نمایند. انتظار می‌رود افرادی که خلاصه آنها پذیرفته شده است حداکثر سه هفته قبل از کنفرانس، مقالات خود را تکمیل نمایند.  مقالات نباید بیش از ۳۵۰۰ کلمه باشد.

آیا فیلسوفان مدرن امروز نقش فعالی در جامعه غیر دانشگاهی ایفا می‌کنند؟ آیا فیلسوفان دانشگاهی وظیفه دارند که در فلسفه فعالیت کنند؟ و… این دوگانگی‌ها و مسائلی مانند آن باعث شده است که دانشگاه بوستون و جامعه فلسفه، سومین کنفرانس سالانه فارغ‌التحصیلان فلسفه با عنوان مفاهیم اجتماعی: به کارگیری فلسفه علمی خارج از آکادمی را ارائه دهد.
این کنفرانس دو آدرس اصلی جهت آگاهی از جزئیات دارد:

یکی از آدرس‌ها مربوط به پروفسور لین استرلی از دانشگاه کانکتیکات و دیگری از پروفسور کیه‌ران ستیا از موسسه تکنولوژی ماساچوست:

http://faculty.www.umb.edu/lynne.tirrell/Welcome.html

http://www.ksetiya.net/
این کنفرانش رایگان و برای عموم آزاد است.