منابع وابسته به جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین از عدم مشارکت در نشست فردای شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین که قرار است در رام الله برگزار شود، خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رای الیوم، حماس و جهاد اسلامی امروز تصمیم به عدم مشارکت در نشست شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین که قرار است، فردا در رام الله در کرانه باختری برگزار شود، گرفتند.

حسام بدران عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: نشست در شرایطی برگزاری می شود که امکان بازنگری سیاسی فراگیر و مسئولانه وجود ندارد و تصمیماتی اتخاذ خواهد شد که خواسته های ملت را برآورده نمی سازد.

وی افزود: بنابر این جنبش حماس تصمیم به عدم مشارکت در نشست شورای مرکزی در رام الله گرفت.

محمد الهندی عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد: تصمیماتی که در این نشست اتخاذ خواهد شد در سطح همان سقف سیاسی تشکیلات خودگردان فلسطین است. مواضع مثبتی که از سوی مسئولان تشکیلات خودگردان طی روزهای گذشته درباره قدس اتخاذ شده است در عرصه عملی محقق نشده و فقط موضع گیری صرف بوده است.

وی افزود: انتظار می رفت که این مواضع مثبت، توقف گفتگوها و هماهنگی امنیتی و عدم به رسمیت شناختن(رژیم صهیونیستی) و تحقق آشتی ملی را به دنبال داشته باشد اما با اعلام نشست مرکزی در رام الله روبرو شدیم.

الهندی تاکید کرد: به این دلایل و برخی دلایل دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصمیم به عدم مشارکت گرفت.