قم – رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم گفت: تاکنون این مرکز به ۶۰ شبهه بنیادین و اساسی پاسخ داده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام حسن رضایی مهر در مراسم رونمایی از نرم افزار «پاسخ» که قبل از ظهر سه‌شنبه با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و تعدادی محققان در مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: پاسخگویی به شبهات از جمله فعالیت‌های مرکز مطالعات است و از همان ابتدای تأسیس پاسخگویی به مطالبات فکری و دینی مردم را در دستور کار قرار داد.

وی عنوان کرد: اگر فعالیت‌های مرکز مطالعات اطلاع رسانی شود بسیاری از نیازهای مردم در داخل و حتی خارج از کشور در خصوص شبهات برطرف می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم با اشاره به حضور اساتید مختلف در رشته‌های مختلف از جمله کلام، قرآن و فقه در این مرکز، افزود: مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم پنج تا ۶ سایت دارد و از طریق آن‌ها بسیاری از نیازهای مخاطبان را رفع می‌کند.

وی یکی از مهمترین رسالت‌های حوزه علمیه را پاسخ به شبهات دینی عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون مرکز مطالعات به ۶۰ شبهه اساسی و بنیادین پاسخ داده و هرکدام این شبهات بیش از ۱۰۰ سئوال را در برداشته و پاسخ‌گویی به آنها در واقع پاسخ به هزاران سئوال خرد بوده است.

حجت الاسلام رضایی مهر در پایان با تأکید بر ضرورت ارتقای امکانات مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات، گفت: انتشار نشریه الکترونیکی «پاسخ» از دیگر اقدامات این مرکز است که دومین شماره الکترونیکی آن منتشر شده است.