رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در بیست و هشتمین نشست شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین بر عدم پیروی از دیکته های خارجی درباره سرزمین و ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در  بیست و هشتمین نشست شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین از نبود نمایندگان برخی گروههای فلسطینی در این نشست انتقاد کرد و گفت: این لحظه سرنوشت ساز مشارکت همه را برای مقابله با تبعات تصمیم اتخاذ شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طلب می کند.

وی افزود: آنچه مرا آزرده می کند موضع برادران در جنبش حماس و جهاد اسلامی است.

رئیس تشکیلات خودگردان ضمن بیان سخنانی درباره اهمیت بیت المقدس و پایتخت ابدی کشور فلسطین دانستن آن اعلام کرد: قدس پایتخت فلسطین تا ابد می ماند و ما خطای گذشته را مرتکب نمی شویم.

عباس تاکید کرد: ما از احدی در موضوعاتی که مربوط به ملت، سرزمین و آرمان فلسطین می شود دستور نمی گیریم. همه باید به مسئولیت خود عمل کنند و مسئولیت نباید فقط بر گردن موسسات رسمی باشد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ملت فلسطین به طرفی که بگوید از سرزمین خود دفاع کن نیاز ندارد. ما به درخواست های خود از بریطانیا درباره عذرخواهی از اعلامیه بالفور ادامه می دهیم.