جنگ افروزی غرب دردیگر کشورها باعث سیل پناهجویان به سوی یونان گردیده و درگیری های روزانه آنان باعث نگرانی مسئولان این کشور شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ جنگ افروزی غرب درکشورهای دیگر باعث شده که سیل پناهجویان به سوی یونان راه بیافتد و درگیری های روزانه آنان در محل های نهگداری شان باعث نگرانی مسئولان امنیتی یونان شده است.
به گزارش پنجشنبه شب رسانه های خبری یونان، دربندر’ پیرآس’ واقع درجنوب شهر آتن، پناهجویان افغان که در این محل بصورت موقت سکونت دارند، با چاقو به یکدیگر در زمان دریافت غذا حمله کردند که یک نفر از آنان بشدت زخمی شد.
براساس گزارشات در این باره نیروهای امنیتی مستقر در محل بلافاصله وارد عمل شده و مانع گسترش دامنه درگیری ها شدند.
درگیری ها دراین محل بطور روزانه بین پناهجویان ادامه دارد و هر روز تعدادی ازآنان زخمی و به بیمارستان های انتقال داده می شوند.
در همین حال پنجشنبه شب تعدادی از پناهجویان جاده اصلی و بین المللی ‘اگناتویسو’ واقع در شمال یونان را برای مدتی به نشانه اعتراض به وضعیت بد محل اسکان خود، تصرف و مانع از رفت و آمد وسایل نقلیه شدند.
پلیس با حمله به این دسته از افراد، آنان را از محل دور ولی آنان پس از مدت کوتاهی به دفتر شهردار این منطقه رفته و آن را تصرف کردند.
در همین حال رسانه های خبری یونان گزارش دادند: تعدادی از محل های نگهداری پناهجویان در بعضی از جزایر این کشور مورد حمله و یا به آتش کشیده شده اند که هنوز علت آن مشخص نیست.
جنگ افروزی غرب دردیگر کشورهای جهان و بخصوص درکشورهای اسلامی سوریه،عراق، افغانستان، یمن، لیبی ودیگرکشورهای آفریقایی باعث فاجعه انسانی پناهجویان شده و معمولاً این افراد یونان را به عنوان اولین کشور برای نجات جان خود برمی گزینند درحالی که این کشور به علت بحران مالی ناتوان از ارایه کمک های اولیه به این دسته از پناهجویان است.
براساس گزارشات درباره وضعیت پناهجویانی که دریونان زندگی می کنند، دولت یونان به علت بحران مالی شدیدی که با آن دست و پنجه نرم می کند، نمی تواند حتی هزینه زندگی اولیه پناهجویان را تامین کند واین کشور بارها ازاتحادیه اروپا و کمیسیون سازمان ملل متحد در امور مهاجرت خواسته تا کمک های نقدی را برای اسکان پناهجویان، دراختیار یونان قرار دهند.
با بسته شدن مرزهای کشورهای اروپایی هم مرز یونان، این کشور به محل تجمع پناهجویان مبدل گشته و این کشور تلاش می کند که تعداد زیادی از آنان را براساس توافق بین ترکیه و اتحادیه اروپا به ترکیه بازگرداند.
گفته می شود در حال حاضر بیش از ۵۲ هزار پناهجو در بدترین شرایط در یونان بسر می برند.