رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه امنیت در آفریقا باید در دستور کار ما قرار گیرد، اروپا را از یک سیاست امنیتی مشترک و هماهنگ بسیار دور دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ کنفرانس امنیتی مونیخ هر ساله بازیگران مهم سیاسی از همه دنیا را گرد هم جمع می کند و برای اولین بار حالا قرار است رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نشستی را در روزهای پنج شنبه و جمعه در آفریقا برگزار کند.

حدود شصت شرکت کننده از آفریقا، اروپا و آمریکا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی به چالش های منطقه ای سیاست امنیتی بین المللی خواهند پرداخت.

“ایشینگر” در گفتگو با “دویچه وله” آلمان منطق برگزاری این نشست را مهم ارزیابی کرده و گفت: فرصت ها و همچنین خطراتی که از آفریقا به وجود می آید فراوان هستند. در آلمان ما به ندرت متوجه می شویم که قربانیانی که تروریست های بوکوحرام، داعش و دیگر گروه های تروریستی در آفریقا به وجود آورده اند خیلی بیشتر از قربانیانی است که القاعده در افغانستان ایجاد کرده اند. این ها خطرات بی ثباتی، تروریسم و صدور تروریسم هستند که ما به طور مستقیم در اروپا آن را لمس می کنیم. بنابراین این مهم است که امنیت در و برای آفریقا در اولویت دستور کار ما قرار گیرد. یک موضوع مهم دیگر در این کنفرانس جنبش عظیم مهاجرت آفریقاییان به اروپا است.

وی در ادامه بر لزوم همکاری با کشورها و نهادهای آفریقایی برای حل مشترک مسائل تاکید کرده و در ادامه این گفتگو درباره هجوم بالای مهاجران به اروپا در صورتی که پایداری و رشد در قاره آفریقا محقق نشود هشدار داد.

“ایشینگر” در ادامه تصریح کرد که ما هنوز از سیاست امنیتی مشترک و یک صدا در اتحادیه اروپا خیلی فاصله داریم.