در پی ادعای امارات مبنی بر اینک جنگنده های قطری به دو هواپیمای مسافربری امارات نزدیک شده اند، ابوظبی امروز از قطر در سازمان ملل شکایت خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «رویترز»، سازمان هواپیمایی امارات اعلام کرد که به دلیل تقابل جنگنده های قطری با دو هواپیمای غیرنظامی اماراتی، ابوظبی از قطر در سازمان ملل شکایت خواهد کرد.

بر اساس این خبر  سازمان هواپیمایی امارات ضمن تأکید بر اینکه برای جلوگیری از تکرار این مسأله احتمالا مسیر پروازهای خود را تغییر خواهد داد، اعلام کرد که امروز سه شنبه اعتراض خود را به هیأت وابسته به سازمان ملل برای رسیدگی به این امور ارائه خواهد کرد.

«سیف محمد السویدی» مدیر سازمان هواپیمایی امارات به خبرگزاری رویترز گفته که امارات معتقد است قطر معاهده شیکاگو را نقض کرده است و اعتراض خود را به سازمان هواپیمایی بین المللی ابلاغ خواهد کرد.

امارات دیروز مدعی شده بود که جنگنده های قطری به دو هواپیمای مسافربری اماراتی در مسیر منامه نزدیک شده اند. قطر اما این اتهامات را رد کرده است، این در حالی است که دوحه هفته پیش در شکایت از امارات اعلام کرده بود که یک جنگنده اماراتی هم حریم هوایی قطر را در اوایل ماه جاری نقض کرده است.