خطیب نماز جمعه تهران گفت: باید از امکانات موجود استفاده کنیم و باور کنیم که نه تسلیم و نه تحریم؛ بلکه راه سوم اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله احمد جنتی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با تبریک فرا رسیدن روز ارتش اظهار داشت: ارتش مبارکی داریم و این شاهکار امام (ره) بود که آنچنان بر روی ارتش تاثیر گذاشت که یکباره متحول شدند، نه اینکه تسلیم شدند، بلکه از اساس متحول شدند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: امام بزرگوارمان امسال را به این عنوان نامیدند و در جایی فرمودند که حوزه علمیه باید انقلابی باشد و در دیدار اعضای مجلس خبرگان نیز تاکید کردند که مجلس خبرگان باید انقلابی باشد؛ پیوند این دو حرف این می شود که اقتصاد مقاومتی باید انقلابی باشد.

خطیب نماز جمعه تهران در توضیح این مسئله تصریح کرد: روحیه عادی اداری که تا الان عمل شده، اثری نداشته است؛ اقتصاد مقاومتی می خواهد در مقابل آمریکا و غرب بایستد و در اقتصاد مملکت تحول ایجاد کند.

آیت الله جنتی با بیان اینکه معنی اقدام و عمل این است که تاکنون حرف زده شده و کارها بر روی کاغذ بوده است، اظهار داشت: اقدام و عمل بدون روحیه انقلابی امکان ندارد و کسانی که این روحیه را ندارند نمی توانند کاری کنند و فقط گزارش می دهند، در حالی که کاری، کارستان لازم است.

وی ادامه داد: تعجب می کنم که چرا خدا عذاب را نازل نمی کند، با وجود این همه امکانات که از آن استفاده نمی کنیم! از جمله نیروی انسانی که دنیا حسرت آن را می خورد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: همین نیروی انسانی جنگ را تا آخر اداره کردند و سپاه و ارتش را تقویت کردند و در عرصه علم پیشرفت های خوبی بدست آوردند که چشم دنیا خیره شد.

آیت الله جنتی اظهار داشت: از جهت ذخیره معادن، حدود ۸۵ درصد از معادن ما استخراج نشده و زیر خاک مانده است؛ نمی دانم چه جوابی باید داد!؟

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید گفت: رهبری فرمودند که ۱۰۰ میلیارد دلار در انرژی اصراف می شود؛ یعنی اگر اسراف نکنیم همین میزان سرمایه به دستمان می آید، در حالی که برای یک یا دو میلیارد دلار چک و چانه می زنند تا بدست بیاورند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مصرف شش برابری انرژی در کشور نسبت به میزان مصرف دنیا گفت: برخورد با این مسائل معجزه نمی خواهد، باید از امکانات موجود استفاده کنیم و باور کنیم که نه تسلیم و نه تحریم؛ بلکه راه سوم اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله جنتی ادامه داد: عده ای در سطوح بالای مملکت و عده ای در بخش خصوصی، ثروت های کلان کشور را به اندونزی، امارات، ترکیه و اروپا می‌برند؛ در حالی که اگر روحیه انقلابی باشد، با اینها برخورد می‌شود؛ واحد پول اینها میلیاردی و گاهی میلیارددلاری است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد با عوامل نفوذی دشمن در کشور اظهار داشت: وقتی قرار شد نورچشمی ها و پسران و دختران مقامات در انگلیس و آمریکا تحصیل کنند، آمریکا از طریق آنها نفوذ می کند و به آنها پول و امتیاز می دهد تا به پدرانشان پیغام یدهند؛ باید عوامل نفوذی داخلی و خارجی را شناخت.