زنجان – امام جمعه ابهر گفت: امروز ارتش و سپاه نماد قدرت و اقتدار هستند و تا نقطه ای باید پیش بروند که هیچ دشمنی نتواند در استقلال و استحکام و یکپارچگی و تمامیت ارضی ما طمع کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر با اشاره به فرایض ماه رجب افزود: همه باید مواظب باشیم در این ماه رجب با اعتکاف، و حمایت از اعتکاف و با کارهای خیر چشم و گوش خود را باز کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین فلسفه اعتکاف در جامعه، ادامه داد: اگر مواظب دست و پا و گوشمان باشیم می توانیم حقایق را ببینیم.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه به سالروز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: ارتش از لحظه نخست پیروزی انقلاب عشق و علاقه خود را به حرکت توفنده انقلاب اسلامی نشان داده و این عشق را بوسیله گسستن، از رژیم فاسد و منفور پهلوی و پیوستن به اقیانوس ملت، بروز داده است و همچنین ۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ سالروز تاسیس سپاه پاسداران است.

امام جمعه ابهر گفت: امروز ارتش و سپاه نماد قدرت و اقتدار هستند و تا نقطه ای باید پیش بروند که هیچ دشمنی نتواند در استقلال و استحکام و یکپارچگی و تمامیت ارضی ما طمع کند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: آنچه که ارتش جمهوری اسلامی ایران را در میان نیروهای مسلح دنیا ممتاز می سازد پایبندی به مسائل معنوی، ایمان و روحیه فداکاری است. ارتش ایران تنها نیروی مسلح جهان است که هم مکتبی است و انگیزه های معنوی دارد و هم کارایی دارد.

وی با بیان اینکه مردم از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به اینکه تهدیدات از سوی دشمنان انقلاب هر روز شدت بیشتری به خود می گیرد. لازم است نیروهای مسلح، ارزشمدار و رسالت محور توانمندی های خود را هر چه بیشتر روز آمدتر کنند و از هیچ گونه جنگ روانی و تبلیغات دروغین بدخواهان داخلی و خارجی نهراسند و در راستای تقویت بنیه دفاعی کشور در همه عرصه فعالیت داشته باشند.

امام جمعه ابهر افزود: در راستای توانمندسازی نیروهای مسلح چه از جهت سخت افزاری و چه از جهت نرم افزاری نیروی مسلح نیازمند بودجه قوی و کافی است و لذا هرگونه حمایت مادی دولت از نیروهای مسلح، موجب استقلال و تقویت این نهادهای مقدس خواهد شد و ما نیز از دولتمردان انتظار حمایت جدی داریم تا بتوانند هم از نظر نظامی قوی باشند و هم بتوانند گفتمان معنویت را در جامعه اسلامی و ارتقای معنویت در جهان اسلام را عملی کنند. امروزه نباید اجازه بدهیم بازنشستگان عزیز نیروهای نظامی و انتظامی در پیچ و خم های زندگی گرفتار شوند.