رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما افتخار و شان پاسداران و بسیجیان را نوکر مردم می دانیم که بسیج و سپاه از مردم و با مردم بوده و هست.

به گزارش پرس شیعه، سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در اجتماع سران، ریش سفیدان، متنفذین و معتمدین طوایف و عشایر سنی و شیعه استان سیستان و بلوچستان حضور یافته و سخنرانی نمود.

سردار غیب پرور با یادآوری ۲۶ دی ماه سالروز فرار جرثمه ی فساد از کشور گفت: ۳۹ سال پیش در چنین روزی طاغوت زمان به رهبری امام بزرگوار و با دست توانمند مردم از کشور فرار کرد.

وی انقلاب اسلامی را نعمت بزرگی خوانده و تأکید کرد: ذکر انقلاب به معنای یادآوری نعمات الهی است که بایستی از سوی همگان قدر دانسته شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دوران قبل از انقلاب اظهار داشت: کشور عزیز ما در دوران طاغوت کشوری تحقیر شده بود که در مجامع جهانی هیچ جایگاهی نداشته و قابل احترام نبود.

وی به تاراج بردن اقتصاد، فرهنگ و دیانت ایرانیان را اشاره نموده و گفت: نوکر صفتی شاه، آبرویی برای ایران نگذاشته بوده و او تاجایی وابسته بود که حتی برای تغییر رییس دانشگاه تهران از سفیر آمریکا اجازه باید می گرفت.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج با یادآوری مجاهدت های مردم در پیروزی انقلاب تصریح کرد: انقلاب اسلامی، عزت و آبرو را در پناه دین مبین اسلام به ما برگرداند و خداوند به واسطه ی همت امام و خواست مردم برکاتش را نازل فرمود.

وی به عزت ایرانیان در سراسر کشور اشاره نمود ه و افزود: امروز در پهنه ی عالم مردم عزیز ما را به آزادگی و شرافت می شناسند و ایران اسلامی را کشوری می دانند که در مقابل مستکبرین عالم سر خم نکرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در بخشی دیگر از سخنان خود توطئه های دشمن علیه انقلاب را یادآور شده و خاطر نشان کرد: از لحظه پیروزی انقلاب، دشمن هر کاری می توانسته انجام داده که جنگ ۸ ساله تنها گوشه ای از این فتنه انگیزی می باشد.

سردار غیب پرور به حمایت ۵۲ کشور از صدام در جنگ تحمیلی اشاره نموده و گفت: به لطف مجاهدت های مردم عزیز در تمامی ابعاد پیشرفت کرده ایم منجمله در بُعد علمی در بسیاری از موضوعات جزء کشورهای برتر هستیم.

وی در همین خصوص افزود: در حوزه دفاعی و نظامی کوچکترین مشکلی نداریم و آمریکا نیز به توان دفاعی ما کاملاً آگاه است که اگر کوچکترین ضعفی می دید حتماً به کشور حمله می کرد.

سردار غیب پرور به اختلاف افکنی دشمن میان ملت اشاره نموده و گفت: علی رغم همه فتنه انگیزی ها و توطئه ها همواره دشمنان از ملت ایران سیلی خورده است و از فتنه های خود نتیجه ای نگرفته است، وی نفوذ را یکی از اصلی ترین توطئه های دشمنان دانسته و یادآور شد: نظام سلطه فرهنگ ما را نشانه گرفته تا به خیال واهی خود این انقلاب را از درون تهی و بی محتوا کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: کشور ما به یُمن انقلاب اسلامی هویتی جدید یافته که باید از آن مراقبت نماییم.
وی با اشاره به برخی مشکلات داخلی تاکید کرد: مردم عزیز ما استحقاق همه خوبیها را دارند و مسئولین باید به این مردم در رفاه و اقتصاد و رشد تعالی آنان توجه ویژه بنمایند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این مردم انقلابی و ولایی بودند که با تمام ناملایمات و سختی و تحریم ها ساخته و در تمام این سرزمین با مقاومت و ایستادگی؛ آبروی انقلاب را ارتقاء بخشیدند.

وی انقلاب اسلامی را امید همه مستضعفان عالم دانسته و تصریع کرد: انقلاب اسلامی تمام دار و ندار و مایه ی حیات امت اسلام است که مستکبران همواره به آن چشم طمع دوختند.

سردار غیب پرور مردم سیستان و بلوچستان را مردمانی غیرتمند توصیف کرد و افزود: برخلاف تصورات معمول؛ سیستان و بلوچستان منطقه ی امن کشور است که به لطف معتمدین و ریش سفیدان همواره موقعیت انقلاب در این استان به خوبی درک شده است.

وی با این بیان که همه باید قدر مردم سیستان و بلوچستان را بدانند تصریح کرد: ما افتخار و شان پاسداران و بسیجیان را نوکر مردم می دانیم که بسیج و سپاه از مردم و با مردم بوده و هست.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج با یادآوری رشادت های سردار شهید نورعلی شوشتری در خدمت به مردم این استان عنوان نمود: خدمت به انقلاب اسلامی یعنی خدمت به مردم؛ مردمی که ۴۰ سال پای این انقلاب با شکوه ایستاده و خواهند ایستاد.

گفتنی است پیش از سخنان رییس سازمان بسیج مستضعفین سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گوشه ای از اقدامات بسیج و سپاه را در این استان گزارش نموده و تنی چند از ریش سفیدان سخنانی را بیان نمودند.