ساری – نماینده ولی‌ فقیه در مازندران گفت: واردات بی‌رویه، صنایع داخلی، کشاورزی، دامداری و بخش‌های مختلف را تضعیف می‌کند و باید برای خودکفایی و اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله نور الله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری بابیان اینکه ملت ساکت نمی‌تواند تغییری در خود ایجاد کند اظهار داشت: اراده خداوند بر آن است که تا زمانی که در مردم تحول و انقلاب به وجود نیاید، نمی‌توانند پیرامون و جامعه خود را تغییر دهند.

وی عنوان کرد: ملتی که در درونش انقلابی ایجاد شود می‌تواند جامعه را نوسازی کنند زیرا رمز پیروزی یا عقب‌ماندگی خودمان هستیم.

آیت‌ الله طبرسی، بابیان اینکه انرژی نفت از روزی که وارد زندگی شد، اقتصاد را به خود وابسته کرده است گفت: وابستگی به نفت سبب تنبلی شده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران بابیان اینکه کشورهای اسلامی بیشترین سهم از انرژی را در اختیاردارند یادآور شد: متأسفانه از این امکانات به‌خوبی استفاده نکرده‌ایم.

وی با عنوان اینکه دشمنان با تحریم اقتصادی در تلاش دارد تا ما را به‌زانو آورند و تسلیم کند تصریح کرد: راه مقابله با این تحریم‌ها، توجه به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری یعنی تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.

آیت‌الله طبرسی تأکید کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی همه بخش‌های دولتی و مردمی باید به میدان بیایند و عزم اراده ملی برای تحقق آن ضروری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر چشم‌انتظار آن باشیم که با واردات خود را اداره کنیم تا قیامت کارمان لنگ خواهد بود و می‌خواهیم روزی برسد تا به‌جز کالاهای اساسی و ضروری، واردات دیگر نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: واردات بی‌رویه، صنایع داخلی، کشاورزی، دامداری و بخش‌های مختلف را تضعیف می‌کند و باید برای خودکفایی و اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با گرامیداشت ماه رجب و مناسبت‌های پیش روی خواستار بهره‌گیری از فیوضات این ماه گران‌قدر شد.

وی به توطئه‌های دشمنان برای مقابله با حزب‌الله لبنان و مقاومت مردم فلسطین از سکوت برخی سران کشورهای اسلامی مقابل جنایات داعش و اسرائیل انتقاد کرد.