شیراز- نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: برای رسیدن به موفقیت، کارشناسان خیانت کار تنبیه و مدیران ناکارآمد باید عزل شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسد الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه شیراز با اشاره به اینکه عمل به اقتصاد مقاومتی باید با برنامه ریزی صحیح و هماهنگی در میان تمامی دستگاه ها همراه باشد، گفت: زمان شعاردادن به اتمام رسیده و در سال جاری مردم باید شاهد راه اندازی کامل کارخانجات نیمه تعطیل، بهره برداری از معادن استان و ایجاد کارخانه های جدید باشند. بنابراین همگان باید اتحاد و همدلی برای انجام این مهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، یادآور شد: یک اقدام جامع و کامل در میان تمامی دستگاه ها لازم است تا بتوانیم پیشرفت قابل ملاحظه ای را شاهد باشیم. چه در مرحله اول و بسیار مهم مردم باید در سال جاری تغییرات را در معیشت و زندگی خود احساس کنند.

آیت الله ایمانی ادامه داد: اقدام و عمل درست لازمه مهم راه اندازی اقتصاد مقاومتی است که مردم از مشکلات رهایی پیدا کرده و کار آنها با امید و شادابی همراه باشد.

وی با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) در طول مدت ۴ سال و ۹ ماه برنامه ریزی دقیق و مناسبی برای معیشت و زندگی مردم داشت، یادآور شد: شهر کوفه ۳ جنگ بزرگ را به خود دید. اما آنچه باعث شد فشاری ایجاد نشود، برنامه ریزی های صحیح، جلوگیری از اسراف و ویژه خواری بود که در این راستا حضرت علی (ع) برنامه ریزی بسیار مهمی داشتند.

وی افزود: امام علی (ع) در عدالت اجتماعی، رفع تبعیض و رانت، مبارزه با مفاسد، بسیار دقیق بودند. بنابراین افراد ناکارآمد را به شغلی منصوب نمی کردند.

آیت الله ایمانی افزود: انسان بی تجربه را نباید مسئولیت داد که مشکلات امروز جامعه شامل مفاسد اقتصادی و رانت ها به دلیل حضور افراد ناکارآمد، در برخی از پست ها است.

وی با اشاره به اینکه باید خیانت کاران و ناکارآمدان مورد برخورد قرار گیرند، گفت: آنچه که مهم است برخورد با خیانت کاران و افراد ناکارآمد است که در این راستا اگر این مهم انجام شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و انگلیس به دنبال از بین بردن سرمایه های کشور هستند، گفت: دشمن به دنبال این است که ما سلاح و سرمایه نداشته باشیم تا بتواند زندگی ما را در اختیار بگیرد. بنابراین باید نسبت به سرمایه، معادن و منابع زیرزمینی بسیار حساس باشیم.

آیت الله ایمانی یادآور شد: بیش از ۱۰۰ سال پیش که انگلیسی ها از مسجد سلیمان نفت استخراج کردند، سخنان مختلفی از جانب آدم های آنها پخش شد که شما نیازی به این ماده بد بو و سیاه رنگ ندارید و شاهد بودیم که در پایان نفت این منطقه، مسجد سلیمان را حالت شهری مخروبه تحویل دادند.

وی تاکید کرد: آمریکا نیز نمی خواهد که ما دارای سلاح باشیم و همانگونه که مشاهده می کنید هر زمانی که ما در خاک کشور خود مانوری برگزار کردیم، اعتراضات و صدای آنها بلند شد. در حالی که ما باید سلاح های دفاعی را پیش بینی می کردیم. همانگونه که امام (ره) در اول انقلاب پیش بینی های لازم را انجام دادند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ۲۹ فروردین و روز ارتش، گفت: امام (ره) از نقشه دشمنان مطلع بودند. بنابراین ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری کردند و ۲ اردیبهشت ماه را دستور تاسیس سپاه پاسداران دادند. چرا که از تهدیدات و نقشه دشمنان با اطلاع بودند.