برخی منابع از خروج معارض قطری از ابوظبی به سوی کویت در حالی که وضع سلامتی وی مساعد نبود، خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، برخی منابع به الجزیره اعلام کردند که شیخ عبدالله بن علی آل ثانی، ابوظبی را به سوی کویت ترک کرده است.

بر اساس این گزارش؛ وضع جسمانی شیخ عبدالله بن علی آل ثانی مساعد نیست. تصاویر لحظه ترک فرودگاه ابوظبی از سوی وی نشان می دهد که شیخ عبدالله بر روی ویلچر است و این نشانه وضع جسمانی بد وی به سبب ممانعت از سفر وی به انگلیس است.

شایان ذکر است که خالد بن علی آل ثانی برادر شیخ عبدالله بن علی آل ثانی اعلام کرده بود که برادرش پس از مخالفت با سفر وی به انگلیس به بیمارستان منتقل شده است.

شیخ عبدالله بن علی آل ثانی معارض قطری که در ابوظبی به سر می برد و کشورهای تحریم کننده قطر چند ماه از وی به عنوان امیر آینده قطر یاد کرده بودند اخیرا با انتشار یک فایل ویدئویی اعلام کرد که در حال حاضر در ابوظبی تحت بازداشت قرار دارد.

وی تاکید کرد که در حال حاضر میهمان ولی عهد ابوظبی است ولی شرایط موجود بیشتر شبیه شرایط بازداشت است چرا که اماراتی ها به او گفته اند که از محل اقامتش خارج نشود.

این معارض قطری در فایل ویدئویی خود تاکید کرد: اگر اتفاقی برای من بیافتد ولی عهد ابوظبی مسئول آن است و قطری ها هیچ تقصیری در این مساله ندارند.