بشرویه – امام جمعه بشرویه نبود وحدت بین مردم و ارتش کشورهای منطقه باعث بروز ناامنی های موجود شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه ضمن تبریک ولادت حضرت جواد الائمه (ع) به فضایل و اعمال ماه پر برکت رجب اشاره کرد و گفت: رجب ماه جشن و سرور و شادمانی است و شیعیان باید برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات جشن این ایام تلاش کنند.

وی به مراسم معنوی اعتکاف هم اشاره کرد و افزود: همه ساله اعمال اعتکاف در سطح مساجد شهرستان بشرویه برگزار می شود که ثواب این اعمال کمتر از طواف کعبه و انجام اعمال حج نیست.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: اعتکاف باید امسال باشکوه تر از سالیان گذشته برگزار می شود و حضور جوانان که برای امر خودسازی و مبارزه با هوای نفس به این جلسات روی می آورند جلوه ای زیباتر به این مراسم می بخشد.

امام جمعه بشرویه به سالروز ارتش ونیروی زمینی هم اشاره کرد و افزود: فداکاری های ارتش در هشت سال دفاع مقدس را باید ارج نهاد و امروزه نیز پاسبانان و سربازانی هستند که عاملین امنیت این مرز و بوم اند.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: ناامنی هایی که امروزه در منطقه شاهد آن هستیم به دلیل نابسامانی و نبود وحدت بین ارتش و مردم کشورها است که سبب شده در هر منطقه ای با کمک های سلاحی آمریکا و اسرائیل، گروهک های تروریستی شکل بگیرند و دست به کشتار جمعی مردم بیگناه بزنند.

وی در خصوص مسائل و مشکلات منطقه بشرویه با اشاره به حضور باشکوه مردم این شهرستان در انتخابات هفتم اسفندماه، گفت: امروز همه باید با تلاش و وحدت در راه خدمت به مردم بکوشیم.

کمک به اقتصاد، صنعت و توسعه معادن منطقه از دیگر مباحثی بود که امام جمعه بشرویه به طرح آن پرداخت.