امام جمعه زنجان گفت: عقل حکم می‌کند و قرآن می‌گوید بنیه دفاعی خود را تقویت کنید تا هر بی‌سرپایی شما را تهدید نکند و رعب شما در دل دشمن شما و دشمن خدا بیافتد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان اظهار داشت: قدرت بنیه دفاعی نشانه اقتدار، امنیت ملی و امنیت خارجی یک کشور است.

وی به نظر مقام معظم رهبری درباره اقتدار و تقویت بنیه دفاعی اشاره کرد و گفت: نظر ایشان این است که ما کسی را تهدید نمی‌کنیم اما لازم می‌دانیم ملت ایران در سایه حصار مستحکم نیروهای مسلح احساس امنیت کنند لذا وظیفه همه مسئولان است که در راه اقتدار نیروهای مسلح تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به روز ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی عده‌ای با شعار عوام پسند و با این دلیل که ارتش در حکومت نظامی و حفظ قدرت نظام استبداد نقش داشته است باید منحل شود اما بنیانگذار جمهوری اسلامی با این کار مخالفت کردند.

وی با بیان اینکه امام(ره) و مقام معظم رهبری از شرایط ارتش اطلاع کامل داشتند و می‌دانستند بدنه ارتش با ملت است لذا با انحلال ارتش مخالفت کردند بیان کرد: امام(ره) روز ۲۹ فروردین را روز ارتش نام‌گذاری کردند و ارتش نیز به ندای امام(ره) لبیک گفته از آن زمان از همه امتحانات سربلند بیرون آمده است.

خاتمی با اشاره به نظر مقام معظم رهبری درباره نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ایشان می‌فرمایند نیروهای مسلح کشورمان تنها نیروی مسلحی در دنیا هستند که مکتبی بوده و خدمت را عبادت می‌دانند.

وی به دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار بیانات مهمی داشتند و به اشتراکات دو کشور اشاره کردند و بر لزوم اتحاد جهان اسلام تاکید کردند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا اشاره کردند و گفت: ایشان مشارکت آمریکا در مبارزه با تروریسم را غیرصادقانه عنوان کردند چرا که آمریکا تروریست‌ها به تروریست‌های خوب و بد تقسیم‌بندی می‌کند در حالی که خود آنها این تروریست‌ها را پرورش داده‌اند.

وی به روز ۲۹ فروردین سال ۸۳ اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی در این روز با ترور عبدالعزیز رنتیسی رهبر وقت حماس روز جنایت باری را رقم زد.

خاتمی ولادت امام علی(ع) و امام جواد(ع) را تبریک گفت و با اشاره به آغاز ایام‌البیض به جوانان توصیه کرد در برنامه‌های این ایام شرکت فعالانه داشته باشند.