نهاوند – امام جمعه نهاوند گفت: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران احیا گفتمان امام (ره) و ولایت است که اگر آن را حذف کنیم به مشکل بر خواهیم خورد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه نهاوند با اشاره به اینکه وقت، بیت‌المال است و هدر دادن آن اسراف به شمار می‌رود، بیان داشت: انسان‌ها همه آزاد هستند و هیچ‌کسی بر دیگری ولایت ندارد و ولایت اهل‌بیت در راستای ولایت الهی است.

وی با اشاره به اینکه در قرآن بیش از ۲۰۰ بار واژه ولایت آورده شده، گفت: خدا از اولیای خود می‌خواهد که از ولایت دم بزنند چراکه اگر ولایت تفهیم نشود دیگر امت واحده اسلامی معنی ندارد.

وی بابیان اینکه روز عید غدیر خم بزرگ‌ترین حادثه در تاریخ اسلام است، افزود: ولایت، گفتمان اولیه اهل‌بیت (ع)است.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه بدترین حادثه در تاریخ اسلام مسئله انحراف از امامت و ولایت بود و پس از رحلت پیامبر تا ده‌ها سال اجازه نقل حدیث از پیامبر داده نمی‌شد، اظهار داشت: پس‌ازآن گفتمان خلافت را جا انداختند که اکنون دست‌پخت آن آل سعود وداعش است.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه داعش به نام اسلام جنایت می‌کند، بیان داشت: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران احیا گفتمان امام و ولایت است که اگر آن را حذف کنیم به مشکل بر خواهیم خورد.

وی با اشاره به اینکه مترقی‌ترین اصل ولایت‌فقیه در قانون اساسی است، عنوان کرد: ۷ هزار ترور در آغاز انقلاب اسلامی روی داد اما فتنه و مشکلات پس‌ازآن خنثی شد که همه به برکت بسیج بود.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه بسیج رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است و در ظهور حضرت مهدی نیز در انتظار ولایت هستیم، اظهار داشت: اگر اصل ولایت برای ما جا بیفتد انقلاب برای ما ماندنی است.

وی بابیان اینکه وحدت در تمام موجودات وجود دارد و همه کرات با وحدت حیات دارند و اگر از آن‌ها وحدت گرفته شود قطعاً مفید نخواهند بود، ادامه داد: وحدت در همه جهان حاکم و حکم‌فرما است و اگر از یکدیگر جدا شوند نه خورشیدی، نه زمینی و نه انسان‌ها نمی‌توانند زنده باشند بنابراین وحدت لازمه زندگی همه موجودات است.

امام‌جمعه نهاوند اظهار داشت: آنانی که از هم گسستگی دارند به هدف خود دست پیدا نمی‌کنند و دشمنان نیز نبود وحدت بین مسلمانان را می‌خواهند.

حجت‌الاسلام مغیثی عنوان کرد: دشمنان اسلام برای تجزیه کشورهای اسلامی برنامه‌ریزی کرده‌اند تا قدرت مسلمین تقسیم‌شده و آنان را در مقابل یکدیگر قرار داده و بدون هزینه‌ای از سوی خودشان مسلمانان اکنون یکدیگر را می‌کشند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمنان اسلام برای تجزیه عراق، بیان داشت: بزرگ‌ترین درد مسلمانان امروز تفرقه بین آنان است.

وی بابیان اینکه در افغانستان، یمن، میانمار، سوریه، نیجریه شاهد جنگ هستیم، گفت: متأسفانه در نیجریه بیش از یک هزار مسلمان به خون کشیده شده‌اند و اگر کشورهای اسلامی وحدت داشته باشند این‌گونه رویدادها روی نمی‌دهد اما اکنون فریادی از کشورهای مسلمان بلند نمی‌شود.

امام‌جمعه نهاوند ادامه داد: اگر پیش از رسیدن دشمن در مقابل اون نایستیم آن‌وقت باید در خانه زیر چکمه آنان بمانیم.

وی بابیان اینکه امنیت ایران نیاز به قدردانی دارد و دلیل آن اطاعت از رهبری است، گفت: نباید از یکدیگر جدا شد چراکه دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت بین ملت ایران هستند.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه دونیروی سازنده برای جامعه ما هستند، اظهار داشت: دشمن بین دانشگاه و حوزه‌های علمیه در قبل از انقلاب فاصله انداخته بود، اما باتدبیر اندیشمندان دینی و دانشگاهی این حیله پس از انقلاب نقش بر آب شد.