بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مخالفت با توانمندی نظامی مانند مخالفت با قرآن و عقلانیت دفاعی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلاملی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: در ایام ماه پربرکت رجب قرار داریم و همه ما باید تلاش کنیم که بیشترین بهره را از برکات بی‌شمار این ایام مبارک ببریم.

وی با گرامیداشت سیزدهم رجب سالروز ولادت حضرت امیرالمونین علی (ع) خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) دارای شخصیتی بسیار بزرگ بودند و باید ویژگی‌های ایشان را بشناسیم و آنها را ملاک عمل قرار دهیم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به آغاز ایام اعتکاف، ادامه داد: حضور در اعتکاف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و گامی بسیار مهم در راستای تقویت معنویت است که در این برنامه باید برای چیدن توشه برای آخرت استفاده شود.

وی همچنین با گرامیداشت ۲۹ فروردین روز ارتش به جایگاه ویژه ارتش جمهوری اسلامی در ایجاد اقتدار و عزت‌مندی برای نظام اشاره کرد و افزود: ارتش همواره در دفاع از این آب و خاک تلاش بسیار زیادی داشته است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به حمایت و همراهی مردم با ارتش، بیان کرد: هیچ نهاد نظامی در جهان به اندازه نیروهای اترش جمهوری اسلامی ایران محبوبیت ندارند و عامل این محبوبیت نیز عمل بر اساس آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه صف و ستاد و تجهیزات خاطرنشان کرد: در عرصه عملیاتی نیز در هشت سال دفاع مقدس شاهد اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نظریه‌های مخالف تواندسازی نظامی و افزایش اقتدار ارتش بیانگر عدم آشنایی با هوشمندی نظامی و ساسی است، افزود: اسلام نیز بر لزوم افزایش توانمندی دفاعی تاکید دارد.

وی با اشاره به اینکه عدم توانمندی نظامی باعث می‌شود تا دشمنان راحت‌تر بتوانند برنامه‌های خود را پیاده کنند، ادامه داد: اقتدار ما باعث می‌شود تا دشمن مجبور شود به ما امتیاز بدهد.