«نبیل شعث» مشاور امور بین الملل رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که بعد از بازگشت محمود عباس از قاهره، نشست سازمان آزادی بخش فلسطین برگزار خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «صوت فلسطین»، «نبیل شعث» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور بین المللی اعلام کرد که بعد از بازگشت «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سفر خود به قاهره، کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تشکیل جلسه خواهد داد.

به گفته شعث این نشست به این منظور برگزار خواهد شد تا تصمیمات شورای مرکزی  فلسطین را به تصمیماتی اجرایی تبدیل کند و برنامه ای برای اجرای آن ارائه شود.

وی در خصوص خروج فلسطین از توافق پاریس هم گفت که باید برنامه کار ویژه ای برای مقابله با فشارهای اقتصادی احتمالی که بعد از خروج از این توافق ایجاد خواهد شد، فراهم شود و تأکید کرد که فلسطین باید به صورت مشترک با اردن و مصر همکاری کند تا زمینه استقلال اقتصادی از رژیم صهیونیستی را فراهم کند.

شورای مرکزی فلسطین در نشست اخیر خود سازمان آزادی بخش را مأمور کرده بود که اعتراف به اسرائیل را تا زمانی که تل آویو فلسطین را به رسمیت نشناخته تعلیق کند. علاوه بر آن شورای مرکزی فلسطین اعلام کرده تا زمانی که اسرائیل به موجودیت فلسطین بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ اعتراف نکرده، طرح الحاق قدس شرقی و شهرک سازی را متوقف نکرده است، فلسطین نیز به رسمیت شناختن این رژیم را به حالت تعلیق در می آورد.

شورای مرکزی تأکید کرده بود که باید هرگونه همکاری و هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی متوقف شود و با هدف محقق شدن استقلال اقتصادی ملی فلسطینی باید از توافق اقتصادی پاریس که به تابعیت اقتصادی فلسطین از اسرائیل منجر شده است، خارج شد.