گرگان – امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه بیکاری جوانان و اقتصاد دو مشکل بزرگ کشور است، گفت: نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی باید به دنبال حل این مسائل باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام محمد قاسم لیوانی در نماز عبادی – سیاسی جمعه گرگان گفت: امیرالمومنین علی(ع) بندگان خدا را به تقوای الهی دعوت می کردند و در حدیثی می فرمایند که ای بندگان خدا، شما را به تقوای الهی و اطاعت از خداوند دعوت می کنم که تقوا مایه رهایی همیشگی انسان است.

وی ادامه داد: کتاب امام علی(ع) یعنی نهج البلاغه کتاب بسیار عظیمی است که از سه بخش سخنرانی و خطبه ها، نامه ها و پندهای آن حضرت تشکیل شده است. امیرالمونین به مسئله امانتداری بسیار توجه داشتند و طی نامه ای به مالک اشتر به او توصیه کردند که مسئولیت ها را به کسانی بسپرد که امانتدار باشند.

او با بیان اینکه وظیفه هر انسان این است که امانتدار باشد، اظهار کرد: از مدت هاست که اخباری از دستبرد عده ای به اموال بیت المال پخش می شود که برای این مسئله باید بسیار تاسف خورد. مراکز نظارتی بسیاری در کشور وجود دارد که اگر مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند، شاهد این مسائل نگران کننده نخواهیم بود.

مشکل اساسی جامعه بیکاری است

خطیب موقت نماز جمعه گرگان با اشاره به روز ۲۹ فرودین ماه روز ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران، گفت: یکی از وظایف مهم و اساسی این قشر از جامعه، حفظ و حراست از کشور و مقابله با متجاوزان است.

لیوانی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، نیروهای نظامی کشور در مرزهای غربی و جنوب غربی با متجاوزان بعثی در حال جنگ بودند و در این راه بسیاری از نیروها به شهادت رسیدند.

او با بیان اینکه روز دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، گفت: سپاه پاسداران به عنوان یکی دیگر از نیروهای نظامی کشور در دوران جنگ تحمیلی میان ایران و عراق دوشادوش دیگر نیروهای نظامی با دشمن مبارزه می کرد.

حجت السلام محمدقاسم لیوانی به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان نیز اشاره کرد و افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان سه حوزه انتخابیه برگزار می شود و از مردم شهرهای این سه حوزه درخواست دارم تا با حضور در پای صندوق های رای بار دیگر حماسه ای همانند مرحله اول بیافرینند.

او در پایان خاطرنشان کرد: امروزه یکی از مشکلات اساسی کشور مشکل اقتصاد و بیکاری است و نمایندگی که به عنوان منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی می روند، باید برای حل این دو موضوع مهم برنامه ریزی داشته باشند.