کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: ارتش مکتبی جمهوری اسلامی ایران مایه افتخار نظام و متمایز از تمام ارتش‌های دنیا است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته در کرمانشاه با توصیه همگان به پرهیزکاری و دوری از معصیت اظهار داشت: ۲۹ فروردین به دستور امام راحل(ره) به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی نامگذاری شده و امروز می بینیم که ارتش ایران در دنیا از ابعاد مختلف ابتکار، سلامت، امنت، دفاع و استقامت در دنیا می‌درخشد.

آیت الله علما ارتش مکتبی جمهوری اسلامی ایران را متمایز از تمام ارتش‌های دنیا و افتخار نظام دانست و افزود: ما ارتش مکتبی داریم و حتی اگر تهدید نداشتیم به دستور قرآن توان و قدرت نظامی خود را باید افزایش دهیم.

امام جمعه کرمانشاه اقتدار نظامی را مهمترین عامل برقراری امنیت در کشور دانست و گفت: ما از ارتشی مکتبی و فوق العاده برخورداریم و به واسطه این ارتش دشمن جرأت نگاه چپ به ملت ما را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به شهادت چند نفر از تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حرم حضرت زینب(س) بیان کرد: این افتخارات مایه اقتدار ارتش ما است و ارتش را در دنیا سرافراز کرده است.

وی همچنین به سالروز شهادت عبدالعزیز رنتیسی رهبر جنبش مقاومت حماس به دست صهیونیسم اشاره در روز ۲۹ فروردین اشاره کرد و گفت: دهم رجب میلاد امام جواد(ع) و اول اردیبهشت نیز روز بزرگداشت سعدی شاعر نام آور کشور است.

آیت الله علما در ادامه اظهار کرد: بیان فرماندهان ارتش در خصوص دفاع از کشور و اینکه ما برای حراست و پایداری از نظام از کسی اجازه نمی گیریم سبب شده وزیر خارجه آمریکا دائم بنالد.

انتقاد از برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه با انتقاد از وضعیت نامناسب فرهنگی در مراکز علمی و دانشگاه ها گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مصون سازی فرهنگی کنید نه برگزاری کنسرت و اردوهای مختلط.

آیت الله علما می افزاید: رسول گرامی اسلام(ص) و امیر مومنان(ع) باید الگوی جوانان ما باشد و انقلاب فرهنگی به معنای اختلاط دختر و پسر در اردوها نیست و از این اقدامات باید متعجب شد.

وی با بیان اینکه اردو و تفریحات دانشجویی باید بر اساس موازین اسلامی باشد، افزود: جوان تجربه ندارد و دشمن می‌خواهد باورها و فرهنگ ما را خدشه دار کند و به مراکز فرهنگی ما نفوذ یابد و با نفوذ به دانشگاه ها قصد تغییر هویت حجاب را دارد.

آیت الله علما بر توجه و هوشیاری مسئولان نسبت به تهاجمات دشمن تاکید کرد و گفت: نسل جوان به فرمایش مقام معظم رهبری باید شاد باشد اما ارزش ها باید به قوت خود باقی بماند و شاد بودن به معنای ایستادگی در برابر دستورات اسلام نیست.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام اعتکاف، این عبادت معنوی را عبادتی بسیار سازنده دانست و اقشار مختلف را به حضور در اعتکاف دعوت نمود.