سفیر جمهوری اسلامی در مصاحبه تلویزیونی شبکه سراسری بوسنی گفت: مردم ایران اجازه نخواهند داد برخی مطالبات به حق، بستری برای سو استفاده بدخواهان شود.

به گزارش پرس شیعه، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران با حضور در برنامه «جهان سیاست» در تلویزیون سراسری بوسنی و هرزگوین به تشریح وقایع اخیر در کشورمان پرداخت و گفت: طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران راهپیمایی و گردهمائی های مسالمت آمیز برای خواسته ها و مطالبات مردم، حق قانونی همه شهروندان است.

حیدری افزود: واقعیت آن است که باید بین مطالبات مردمی و اعتراضات مسالمت آمیز آنان با بروز بی قانونی و اغتشاش و تخریب اموال عمومی تفاوت قائل شد.

سفیر کشورمان در این گفتگوی تلویزیونی اضافه کرد: دشمنان شناخته شده ملت ایران در این میان درصدد سوء بهره برداری برآمدند و اظهارات سران رژیم صهیونیستی، توئیت های مکرر رئیس جمهوری آمریکا و مواضع آشکار برخی گروه های تروریستی نظیر منافقین شاهدی بر آن است.

وی افزود: وقتی مردم ایران این چنین سواستفاده ای را از سوی مغرضان را دیدند نه تنها هیچگونه حمایتی از این اغتشاشات نکردند بلکه با به راه انداختن راهپیمایی ها و اجتماعات متعدد نشان دادند که هرگز اجازه نخواهند داد برخی مطالبات به حق مردم، بستری برای سو استفاده بدخواهان گردد.

حیدری اضافه کرد:  بی ثبات سازی جمهوری اسلامی ایران رویای ناکام سران رژیم صهیونیستی، حامیان و هم پیمانان آن است و جمهوری اسلامی ایران تا کنون به عنوان باثبات ترین کشور در منطقه بحران خیر خاورمیانه بوده و در آینده نیز خواهد بود و خواب کسانی که بی ثباتی ایران را در رویاهایشان تصور می کندد، هرگز تعبیر نخواهد شد.

سفیر کشورمان همچنین در این دیدار با تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مسائل منطقه اظهار گفت: حسن همجواری، پرهیز از دخالت در امور داخلی دیگران، ارتقا همکاری های منطقه ای و مبارزه با تروریسم رویکرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در منطقه است و انتظار می رود برخی کشورها که سیاست های شکست خورده شان موجب بحران در سوریه، یمین و لبنان و پیداش گروه های تروریستی شده با عبرت گرفتن از شرایط کنونی نسبت به تصحیح جهت گیری های سوء خویش اقدام کنند.