یکی از نمایندگان سابق پارلمان بحرین درباره انتقام گیری آل خلیفه از نبیل رجب فعال حقوق بشری بحرینی که هم اکنون در زندان به سر می برد، هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، جواد فیروز نماینده سابق پارلمان بحرین درباره انتقام گیری آل خلیفه از نبیل رجب فعال حقوق بشری بحرینی هشدار داد.

وی که ریاست مرکز صلح برای دموکراسی و حقوق بشر که مقر آن در لندن است را بر عهده دارد بیان کرد: از مابقی محکومیت دوساله نبیل رجب ۹ ماه مانده است اما امکان وارد کردن اتهامات دیگر از سوی مقامات بحرین علیه وی وجود دارد که از جمله این اتهامات می توان به مخالفت مشارکت کشورش در جنگ یمن است. دادگاه در ماه آینده درباره این اتهامات جلسه برگزار می کند و نگرانی درباره صدور حکم شدید که مدت زندان وی را تا ۱۵ سال افزایش دهد وجود دارد.

وی افزود: وضع سلامتی نبیل رجب مساعد نیست. نبیل رجب فعال حقوق بشری اخیرا به کلینیک زندان مراجعه کرده است و مدت زیادی در بیمارستان به علت وضع جسمانی وخیمش بوده است. مقامات بحرین به شرایط بهداشتی وی و دیگران توجهی ندارند. این افراد در وضع بهداشتی بسیاری بدی در زندان به سر می برند و برخی به علت بیماری مزمن در زندان فوت کرده اند.

جواد فیروز ضمن تمجید از موضع گیری اتحادیه اروپا درباره نبیل رجب و دیگر معارضان بحرینی بیان کرد: زمان آزادی زندانیان سیاسی و شروع اصلاحات فراگیر فرا رسیده است.

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا روز گذشته خواستار آزادی نبیل رجب فعال حقوق بشری بحرینی شده بود.