منابع لیبیایی از تشدید درگیری ها در لیبی و شنیده شدن صدای انفجارهایی در اطراف فرودگاه معیتیقه خبر می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، منابع خبری از درگیری های شدید در لیبی خبر می دهند.

بر اساس این گزارش؛ منابع لیبیایی از تشدید درگیری ها و شنیده شدن صدای انفجارهایی در اطراف فرودگاه معیتیقه لیبی خبر می  دهند.

شایان ذکر است که در پی درگیری های روزهای قبل میان گروهک های تروریستی و نیروهای امنیتی در فرودگاه «معیتیقه» در «طرابلس» دست کم ۲۰ نفر کشته شدند. تلویزیون لیبی هم اعلام کرد که گروهک هایی تروریستی می خواستند شماری از عناصر تروریستی که از سوریه و عراق فرار کرده اند را وارد طرابلس پایتخت لیبی کنند.

بر اساس این خبر این عناصر تروریستی فراری از ترکیه قصد ورود به طرابلس را داشتند و به همین دلیل گروهک های تروریستی برای تسهیل ورود این عناصر درگیری هایی در فرودگاه معیتیقه ترتیب داده بودند.

از ساعات اولیه روز گذشته این درگیری ها با حملات توپخانه ای و تیراندازی در مرکز شهر طرابلس آغاز شده بود و فرودگاه این شهر نیز در پی این درگیری ها تعطیل شد و تمام پروازهای آن تا زمان نا مشخصی به حالت تعلیق در آمده است.

خبرنگار رویترز هم در این خصوص از لیبی گزارش داده که یک هواپیمای ایرباس ۳۱۹ در فرودگاه طرابلس مورد هدف آتش توپخانه ای قرار گرفته بود و دست کم ۴ هواپیمای دیگر در پی درگیری هایی که در فرودگاه رخ داده بود آسیب دیده اند.