زنجان – فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان گفت: ارتش در کنار نیروهای مردمی و سپاه نقش مهمی در مبارزه با تحرکات جدایی‌طلب در بخش‌های مختلف کشور داشت و امروز همه ارتش در آماده باش است.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر سرتیپ علی مظهری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با یادآوری اینکه به اینکه بخش‌های مختلف ارتش از همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی با آرمان‌های انقلاب و امام راحل بیعت کردند افزود: ارتش برای مردم و برای دفاع از آنان همیشه خود را در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد و با داشتن نیروهای متخصص و توانمند سلاح‌ها و تجهیزات نظامی را تولید می‌کند.

وی ادامه داد: در روز ۱۹ بهمن سال ۵۷ شاهد حضور نیروی هوایی ارتش در خدمت امام خمینی(ره) بودیم و در دوران دفاع مقدس نیز نیروهای ارتشی با ۱۰۷ عملیات آفندی، ۴۸ عملیات پدافندی و همچنین با تقدیم ۴۸ هزار شهید گلگون کفن و ۱۶۲ هزار جانباز و ۷ هزار آزاده در عرصه دفاع از کیان کشور حضور داشتند.

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان با بیان اینکه اهدای ۷۰۰ شهید در راه حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی سند افتخاری برای این تیپ است، گفت: امروز همه ارتش برای حراست از کشور در آماده باش است.

مظهری افزود: ارتش همواره مدافع آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است و از روزهای آغازین انقلاب اسلامی با آرمان‌های امام خمینی (ره) بیعت کرده و تاکنون نیز در دفاع از کیان اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان گفت: ارتش قبل از انقلاب در خدمت اهداف استعماری استکبار بود و مستشاران زیادی در آن مشغول فعالیت در راستای اهداف آمریکا بودند و این مساله از دید امام خمینی (ره) غافل نمانده بود و در سخنرانی ۱۵ خرداد سال ۴۲ ان را گوشزد کرده بودند.

مظهری افزود: روز ۲۹ فروردین سال ۵۸ در حالی که دو ماه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران سپری شده بود، بنیانگذار کبیر انقلاب این روز را با عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند.

وی ادامه داد: بسیاری از فرماندهان ارتش در آن روزگار نیز در ارتباط با امام خمینی (ره) بودند که از آن جمله می‌توان به شهیدان قرنی و صیاد شیرازی اشاره کرد و دولت موقت آن زمان با ستاد مشترک ارتش همکاری لازم را نداشت و بدون همکاری با آن کارشکنی‌های زیادی را مرتکب می‌شد که از آن جمله کاهش خدمت سربازی از ۲۴ ماه به ۱۲ ماه بود که به یکباره باعث خالی شدن پادگان‌ها شده بود.

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان افزود: با تلاش این جوانان و در راستای خودکفایی ارتش در دسترس به تجهیزات نظامی در راستای دفاع از کیان کشور اسلامی تا کنون به دست‌آوردهای خوبی در کشور نائل شدیم که بخشی از این تجهیزات تاکنون رونمایی شده است.