دامغان – امام جمعه دامغان اعتکاف را به عنوان نمونه ای از شعائر الهی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران احیاگر سنت های نبوی در دوران معاصر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در واپسین آدینه فروردین و در خطبه های آئین نماز عبادی سیاسی جمعه دامغان به میزبانی مصلی امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به فرارسیدن ایام الابیض و برگزاری اعتکاف، ابراز داشت: اعتکاف نمونه ای از شعائر و تقوای الهی است که باید این سنت در جامعه زنده و گرامی داشته شود.

وی افزود: همه ما باید در احیاء و زنده نگه داشتن سنت های الهی و نبوی در جامعه تلاش کنیم.

کمیته های سه گانه اعتکاف دامغان تشکیل شد

رئیس شورای فرهنگ عمومی دامغان از تشکیل سه کمیته فرعی در ستاد برگزاری اعتکاف این شهرستان برای نخستین بار خبر داد و گفت: کمیته های فرهنگی، امنیتی و اجرایی سه کمیته فرعی در ستاد اعتکاف دامغان هستند که برای هرچه بهتر برگزار شدن این سنت الهی و نبوی شکل گرفته اند.

حسینیان افزود: امیدواریم سال جاری نیز بهتر از سال های قبل میزبان اعتکاف باشیم و جوانان ما نیز در این حرکت مقدس و باارزش شرکت کنند.

وی با بیان اینکه تمسک به ولایت با پیمودن راه امیرالمومنین علی (ع) عملی می شود، ادامه داد: ما شیعیان علی (ع) باید سیره و روش آن حضرت را طی و آن را در جامعه جاری و ساری کنیم همچنین یکی از راه های پیروی و اطاعت از حضرت علی(ع) مطالعه کتاب نهج البلاغه آن حضرت است که باید این کتاب در بین خانواده ها مطالعه شود تا بهتر با خصوصیات ممتاز و ارزشمند ایشان آشنا شویم.

معتکفان قدر ایام رجب را بدانند

امام جمعه میامی نیز در خلال خطبه های نماز جمعه آخرین آدینه فروردین۹۵، گفت: ماه رجب بیشترین ظرفیت برای خودسازی بوده و زمینه برای انسان در این ماه آماده است و فرد در این فرصت به دست آمده، خود را برای نزدیکی با خدای سبحان آماده می‌کند.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور، افزود: استغفار و طلب عفو گناهان در این ماه باید سرلوحه اعمال انسان قرار گیرد و از فضل خداوند بهره ببرد.

وی افزود: مسئولان برگزار کننده اعتکاف می بایست برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم معنوی، تلاش داشته باشند.

توان دفاعی ایران برای تهاجم نیست

امام جمعه میامی همچنین با بیان اینکه نگاه ما به ارتقای توان دفاعی برای تهاجم نیست، گفت: ارتقای توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران تنها برای بالا بردن توان دفاع از کشور است و با زیاده‌خواهی‌های غرب و آمریکا، باید توان دفاعی ما روزبه‌روز بهتر بوده و آماده‌تر باشیم که هر وقت شیطنتی دیدیم، نیروهای مسلح ما خاطیان را سر جای خود بنشانند.

صفایی‌پور با بیان اینکه ما اهل استدلال و مذاکره هستیم؛ اما اگر دشمن لحظه‌ای به خود جرأت اندیشه حمله به ایران بدهد، او را پشیمان خواهیم کرد، ابراز داشت: دشمن تمام مراحل انقلاب را رصد می‌کند و ما با اقتدار باید از خادمان دفاع کنیم.

وی افزود: در سفر رئیس‌جمهوری هر کس امکانش را دارد، باید برای استقبال شرکت کند و این استقبال درنهایت حمایت از نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود همچنین باید گفت بیشترین حوزه عمل در اقتصاد مقاومتی مربوط به دولت است و از رئیس‌جمهوری می‌خواهیم برای انتقال آب دریای خزر به استان سمنان تلاش کند.

شرق استان مورد توجه دولتمردان باشد

امام جمعه موقت شاهرود نیز با اشاره به لزوم نگاه ویژه دولت در سفر استانی به شرق استان سمنان، گفت: در دولت های قبل وعده های بی پشتوانه زیادی به مردم این منطقه داده شد، اما از دکتر روحانی انتظار است که بصورت عملی به خواسته های مردم این منطقه پاسخ دهد.

حجت الاسلام عباس امینی با بیان اینکه، سفر ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت به استان سمنان برای مردم و مسئولان اهمیت زیادی دارد، افزود: استقبال با شکوه از کاروان تدبیر و امید این امر را به اثبات خواهد رساند.

وی افزود: مردم شاهرود و میامی از رئیس دولت تدبیر و امید انتظار دارند به وضعیت اشتغال و آب این منطقه سامان داده شود که توقع زیادی هم به شمار نمی رود.

داعش دست پرورده آل سعود است

امام جمعه موقت شاهرود همچنین با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم یمن، سوریه، فلسطین، عراق و افغانستان، گفت: آمریکا و عواملش در حاشیه خلیج فارس از حامیان اصلی گروهک های تکفیری و تروریستی هستند در حالی که داعیه مقابله با آنها را سر می دهند.
امینی با اشاره به حمایت آل سعود و متحدانش از داعش، بیان داشت: اگر ادعای این کشورها در مبارزه با داعش راست باشد باید از ورود تروریست ها به خاک سوریه و عراق جلوگیر کرده و راه های صادرات و فروش نفت آنها را ببندند.

وی در پایان همچنین به برخی مسایل حاشیه ای کنفرانس سران اسلامی در ترکیه هم اشاره کرد و گفت: حوادث تلخ کشورهای اسلامی در این کنفرانس به درستی دیده نشده و بیشتر اعضای این اجلاس از اهداف اصلی خود دور شده اند