اهر- امام جمعه شهرستان اهر گفت: پیشرفت های نظامی جمهوری اسلامی ایران در مقابل تهدیدها و تحریم های دشمنان جای قدردانی دارد و همین پیشرفت ها موجب شده تا دشمنان به اقتدار ایران پی ببرند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله جواد حاجی زاده در خطبه های جمعه شهرستان اهر اظهار داشت: عامل نابودی و گمراهی انسان ها عدم کنترل نفس بوده و از طرفی کنترل نفس باعث عزیز بودن در پیشگاه خداوند و زمینه پیشرفت در عرصه های مختلف می شود.

امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به اینکه امام علی (ع) تنها کسی بود که در خانه کعبه چشم به جهان گشود، گفت: امام علی (ع) به همراه مادر بعد از ولادت به مدت سه شبانه روز میهمان خداوند در خانه کعبه بوده اند.

حاجی زاده افزود: کسانی که ادعای پیروی از امیرالمومنین (ع) را دارند بایستی در ابتدا اعتقاد کاملی یابند و بعدا ادامه دهنده راه و روش ایشان باشند، آنگاه می توانند ادعا کنند که از پیروان امیرالمونین (ع) هستند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با مدیریت علوی و جهادی محقق می شود، گفت: اقتصاد مقاومتی یکی از خصلت های امام علی(ع) بود و ایشان با دستان خالی و بدون متکی شدن به دیگران توسعه و آبادانی را به ارمغان می آوردند.

امام جمعه شهرستان اهر با اشاره به فرارسیدن روز ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پیشرفت های نظامی جمهوری اسلامی ایران در مقابل تهدیدها و تحریم های دشمنان جای قدردانی دارد و همین پیشرفت ها موجب شده تا دشمنان به اقتدار ایران پی ببرند.

حاجی زاده در پایان با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان های اهر و هریس برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس دهم آماده می شوند، خاطرنشان کرد: مردم نباید زمان رای دادن خود به داخل صندوق های اخذ رای را به شب موکول کنند، چراکه مقام معظم رهبری در ساعات اولیه صبح رای خود را به صندوق رای می اندازند و ما نیز باید از این حرکت ایشان پیروی کرده و از صبح در صفوف حاضر شویم چون که در اواخر وقت زمینه سواستفاده عده ای را فراهم می کند که بایستی از آن ها جلوگیری شود.

دانشگاه ها نباید تبدیل به محیط غیراخلاقی شوند

امام جمعه بناب نیز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: فرهنگ اهل بیت هم اکنون نیز در کشور مظلوم واقع شده و برخی ارزش های دینی و اسلامی در جامعه رعایت نمی شود.

حجت الاسلام شیخ مجید باقری بنابی ادامه داد: باید نسبت به تقویت ایمان و اعتقاد جوانان تلاش کنیم و نگذاریم مسائل ضددینی در جامعه و در میان جوانان به خصوص دانشگاه ها اشاعه یابد.

وی با انتقاد از برخی امور ضددینی در دانشگاه ها گفت: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با سینه زنی و نماز شب به پیروزی دست می یافتند و اما حالا برخی دانشگاه ها تبدیل به محیط غیراخلاقی شده و موسیقی و کنسرت در آن ها رواج یافته است.

امام جمعه بناب با تاکید بر تقویت توان دفاعی کشور گفت: برخلاف خواسته های دشمنان باید روز به روز نسبت به تقویت بنیه دفاعی کشور تلاش شود که هم اکنون نیز ایران دارای قوی ترین نیروی مسلح در جهان است که باید این روند ادامه یابد.

وی همچنین با اشاره ای به حوزه علمیه این شهر نیز گفت: از جوانان شهرستان بناب انتظار داریم به حضور در حوزه علاقه بیشتری نشان دهند و از سوی دیگر خیران و افراد متمکن شهر باید نسبت به اداره این حوزه اقدام کنند چرا که حوزه علمیه این شهرستان از اعتبارات دولتی بهره مند نیست.

ایران کشور مقتدر و با ثبات منطقه است

امام جمعه مراغه نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: با وجود اقتدار نیروهای نظامی و سپاهی کشور هم اکنون کشور ایران برخلاف کشورهای منطقه در ثبات و امنیت به سر می برد که باید این اقتدار روز به روز افزایش یابد.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی ادامه داد: ناامنی های منطقه در اثر حمایت های مسلم آمریکایی ها و عوامل رژیم صهیونیستی از گروه های تروریستی است.

وی همچنین با اشاره ای به هفته مسکن و روز حساب ۱۰۰ امام (ره) نیز گفت: فعالیت های بنیاد مسکن امام در طی سال های اخیر بر همگان روشن بوده و خوشبختانه این بنیاد توانسته در راستای آبادانی شهرها و به خصوص روستاها قدم های ارزشمندی بردارد که البته در این میان افراد متمکن جامعه نیز یاریگر نیازمندان در تهیه مسکن شوند.

پورمحمدی با انتقاد از عدم همکاری برخی بانک ها در همکاری با بنیاد مسکن گفت: برخی بانک ها با سنگ اندازی مانع از فعالیت های این بنیاد می شوند در حالی که از تمامی بانک های استان می خواهیم در خدمت مردم بوده و تسهیلات لازم را به آنان ارائه دهند.