قم – امام جمعه قم تأکید کرد: باید در برابر توطئه‌های نفوذ و تعرض به باورهای دینی و اخلاقی دشمنان هوشیار باشیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: ایران اسلامی معتقد است جهان و منطقه باید از وجود سلاح‌های کشتار جمعی پاکسازی شود و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در جایگاه متهم نیست بلکه در جایگاه مدعی قرار دارد.

وی افزود: ما معتقدیم که بر اساس فقه اسلامی نمی‌توان در مسیر استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی گام برداشت.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه عنوان کرد: متأسفانه امروز مسابقه سلاح‌های هسته‌ای در جهان برپاست در حالی که بسیاری از مردم در فقر و تنگدستی در کشورهای مختلف جهان در حال گذراندن زندگی هستند.

جهان استکبار باید از ستم به مردم کشورهای مختلف دست بردارند

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر در آمریکا و کشورهای غربی مبالغ هنگفتی برای تهیه سلاح‌های کشتار جمعی هزینه شده است، افزود: مبنای گفتمان جمهوری اسلامی ایران این است که همه کشورهای جهان باید ذراتخانه‌ها و انبارهای خود را از سلاح‌های کشتار جمعی خالی کنند.

آیت الله اعرافی تأکید کرد: خواسته مردم عالم این است که امروز مسابقه سلاح‌های هسته‌ای در بین کشورهای مختلف راه افتاده باید از میان برداشته شود و به جهان استکبار باید از ستم به مردم کشورهای مختلف دست بردارند.

وی افزود: نظام اسلامی از اقتدار دفاعی و صنایع موشکی خود دست بر نخواهد داشت چرا که در منطقه ما آل سعود و دست نشانده‌های استکبار در حال فتنه انگیزی هستند و منطقه را با افکار تروریستی و تکفیری خود نا‌امن کرده‌اند.

امام جمعه قم تأکید کرد: باید در برابر توطئه‌های نفوذ و تعرض به باورهای دینی و اخلاقی دشمنان هوشیار باشیم و در عین حال اقتصاد مقاومتی با توجه به بیشتر مردم باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با اظهار نگرانی از ادعاهای دولت‌های منطقه و رفتارهای دوگانه‌ها آنان نسبت به ملت‌های اسلامی افزود: ترکیه در روزهای اخیر روابط خود را با رژیم صهیونیستی تقویت کرده است همچنین آل سعود نیز که در گذشته روابط پنهانی با اسرائیل داشته این روابط را آشکار کرده است.

جریانی که اسلام را مورد تخریب قرار داده برای مقاومت منطقه فتنه انگیزی می‌کند

آیت الله اعرافی ادامه داد: در کنفرانس اسلامی در غیاب ایران مواردی برای تعرض به حزب الله و مقاومت اسلامی قرار داده‌اند که جای تأسف دارد.

وی اضافه کرد: اگر حزب الله لبنان و مقاومت و اقتدار ملت ایران نبود بسیاری از پایتخت‌های کشورهای اسلامی امروز در اختیار گروه‌های تکفیری قرار داشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: امروز با کمال وقاحت جریانی که اسلام را مورد تخریب قرار داده است برای جریان‌های مقاومت منطقه فتنه انگیزی می‌کند که این اقدامات از سوی ملت‌های اسلامی محکوم است.

وی با اشاره به فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش، گفت: نیروهای مسلح دژهای محکمی برای امنیت و دفاع کشور هستند و امروز ارتش و سپاه به سخنان بیهوده بیگانگان و برخی در داخل توجه ندارند و صنایع دفاعی ما امروز خودکفاست.