اهواز ـ امام جمعه اهواز گفت: سیل خسارات زیادی به کشاورزی خوزستان وارد شده که از دولت می خواهیم معوض کشت را برای کشاورزان استان در نظر بگیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ محسن حیدری در خطبه های نماز جمعه این هفته با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در ارتباط با ایام اعتکاف اظهار کرد: در ایام اعتکاف قرار داریم و مؤمنان بسیاری در سراسر کشور و همچنین جوانان استان ولایتمدار خوزستان آماده حضور در مراسم اعتکاف هستند.

وی افزود: اعتکاف یعنی اینکه افراد مشغول خود شده و دنیا و هر آنچه در آن است را ترک کنند. در حقیقت اعتکاف به معنای ایجاد ارتباط بیشتر با خداوند است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: در شرایطی که منافقان در اوایل انقلاب شعار انحلال ارتش را سرمی دادند امام راحل با قاطعیت هرچه تمامتر روز ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش در کشور جمهوری اسلامی ایران نامگذاری کرد.

حیدری بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران بسیار با ارزش و شایسته تکریم است. چنین ارتشی مایه افتخار برای کشور است و خداوند را بابت وجود آن شاکر و سپاسگزار هستیم.

وی عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دوم اردیبهشت ماه به دستور امام راحل تشکیل شد و واقعا به عنوان دژی محکم برای انقلاب و نظام و خوار چشمی هم برای دشمنان و تکفیری ها است.

امام جمعه اهواز گفت: بعد از آزمایش موشک های بالستیک سپاه، دشمنان اقدام به لجن پراکنی علیه سپاه و ارتش کردند البته تعجبی نیست اما تعجب آنجاست که افرادی در داخل کشور از سر ناآگاهی و یا خیانت به تعبیر مقام معظم رهبری، آینده را آینده مذاکره و نه موشک ها می دانند.

حیدری در ارتباط با جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در خوزستان گفت: خوشبختانه خسارات ناشی از این سیل به لطف خدا و همکاری دستگاه های مختلف استان کنترل شده است. البته در این سیل خسارات زیادی به کشاورزی خوزستان وارد شده که از دولت می خواهیم معوض کشت را برای کشاورزان استان در نظر بگیرد.

وی همچنین در ارتباط با برگزاری کنفرانس کشورهای اسلامی در ترکیه گفت: کنفرانس اسلامی بستر مناسبی برای حل چالش های پیش رو است اما متاسفانه به دلیل حاکمیت برخی از عناصر وابسته به آمریکا و صهیونیست ها این کنفرانس اسلامی عملا به مکانی بی ثمر و گاهی مواقع مضر برای کشورهای اسلامی تبدیل شده است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: شرکت در دور دوم انتخابات نیز تکلیف است و مردم باید به افراد متدین، انقلابی و معتقد به ارزش های اسلامی رأی بدهند.

حیدری تأکید کرد: هیچ گناه کبیره ای به اندازه تضعیف نظام اسلامی وجود ندارد و کسانی که در مقابل نظام قرار می گیرند کارشان به جایی می رسد که آیات الهی را تکذیب می کنند. متأسفانه این افراد به جای دست برداشتن از انحراف و فتنه گری، جسارت می کنند