تبریز – مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز از دیوارکشی برخی پارک‌های مهم شهری به منظور حفظ و نگهداری از ماهیت آنها خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، علی مدبر با بیان این مطلب اظهار داشت: یک مروارید گران‌بها را همیشه به صورت حصار شده نگهداری می‌کنند که بر همین اساس ما نیز بایدپارکهای زیبا و خاص خود را دیوارکشی کرده و در حصار محافظت کنیم.

مدبر ادامه داد: به طور مثال پارک شهر تهران و باغ گلستان تبریز با اینکه همزمان در سال ۱۳۰۹ ساخته شده اند ولی هم اکنون شاهد تفاوت‌های عمده بین این دو پارک هستیم که علت آن همین موضوع است که آنها در پارک‌شهر حصارها را حذف نکرده و بدین ترتیب ماهیت پارک حفظ شده است.

وی افزود: به نظر من برخی پارک‌های زیبای تبریز هم بر اساس شاخص‌های ارزیابی شده باید به طور دقیقی از طریق دیوارکشی توسط ما حفظ شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز همچنین با اشاره به توجه به کاشت گونه‌های بومی، اظهار داشت: در این راستا باید محورهایی را جهت کاشت درختان بومی مثل تبریزی و…در سطح تبریز مشخص کنیم چرا که اقلیم منطقه ما با این گونه‌ها سازگارتر است و برای توسعه و نگهداری آنها نیازمند تلاش هر چه بیشتر هستیم.

مدبر با تاکید بر اینکه برای کاشت باید از متخصصان و گروههای طراحی بهره بگیریم، گفت: از تمامی متخصصان طراحی فضای سبز برای همکاری در این حوزه باید دعوت کنیم و حتی اگر نیاز باشد از نیروهای مشاور نیز بهره‌مند شویم.

وی از برنامه‌ریزی برای کاشت بهاره نیز خبر داده و افزود: با حفظ اصلاح الگوی مصرف سعی کنیم بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز  در پایان راه اندازی هفته بازارهای گل، برپایی نمایشگاه های فصلی گل و گیاه و را به عنوان برنامه‌های آتی این سازمان عنوان کرد.