خرم آباد – جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از کمک رسانی این نهاد به سیل زدگان استان در جریان سیلاب اخیر خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حبیب الله توکلی عصر جمعه در جلسه ستاد حوادث لرستان اظهار داشت: سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان آمادگی دارد که از همه ظرفیت های موجود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات به کمک سایر دستگاه ها در راستای امدادرسانی به مردم آسیب دیده استفاده کرده و مشارکت فعالی داشته باشد.

وی عنوان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته ارتباط ما با ستاد بحران استان برقرار شده و ماشین آلات مهندسی که درخواست کردند به محل های مورد نظر اعزام شدند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه سپاه قرارگاه های خود را در سطح استان و شهرستانها فعال کرده است، ادامه داد: آمادگی کامل داریم که هرجایی که ستاد بحران صلاح بداند مشارکت فعال داشته باشیم.

حاجی مراد بیرانوند مدیرکل امور عشایر لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه در فصل کوچ هستیم و اکثر عشایر به خصوص عشایر سمت همدان که زودتر از موعد کوچ می کنند و تعداد زیادی از کل ۱۳ ایلگاه ما در استان تخریب شدند با مشکلات زیادی مواجهیم.

وی با بیان اینکه تنها اکیپ راهداری ما مشغول ریزش برداری از یک منطقه است، عنوان کرد: دو تانکر ۱۲ لیتری برحسب درخواست فرماندار پلدختر به پلدختر فرستادیم و مشغول کمک هستند.

مدیرکل امور عشایر لرستان ادامه داد: اکثر مناطق عشایری ما جاده های دسترسی، ابنیه، پل و زیرساخت هایشان به طور کلی از بین رفته و با توجه به اینکه اکثر عشایر در برف گیر کرده و چادر خیلی از آنها پاره شده نیاز شدید به وسایل گرمایش به خصوص پتو و چراغ و چادر دارند.

بیرانوند با بیان اینکه حدود ۵۵۰ راس تلفات دام در مناطق عشایری داشتیم، تصریح کرد: خسارات را جمع بندی و فردا ارائه خواهیم داد.