نخست وزیر عراق در دیدار با نمایندگان آیت الله سیستانی در کربلا از تلاش های مرجعیت عالی عراق در حفظ وحدت مردم و یکپارچگی این کشور قدردانی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق شب گذشته در سفر به کربلا به طور جداگانه با شیخ عبد المهدی الکربلائی و سید احمد الصافی نمایندگان آیت الله سیستانی دیدار و گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش، مبارزه با فساد و موضوعات روز عراق از مهمترین بحثهای این دیدارها بود.

العبادی در پایان این دیدارها، در کنفرانسی خبری با اشاره به خطبه های نماز جمعه امروز گفت که نباید از خون شهدا و جانبازان و پیروزی در جنگ با داعش سوء استفاده انتخاباتی کرد.

العبادی افزود: این پیروزیهای گرانبها نتیجه تلاشهای مردمی بود که با جان خود از مرزهای مقدس عراق دفاع کردند و نباید این پیروزی ها را با اختلاف بین خود از بین ببریم.

وی ادامه داد: یکی از آفات کنونی دولت و جامعه فساد است و باید با وحدت تلاشهای نیروهای مردمی و دولتی با آن مبارزه کرد .

العبادی همچنین در جشن پیروزی علیه داعش در مراسمی در بین الحرمین با اشاره به حملات انتحاری اخیر بغداد گفت: ما به تروریستها اجازه نخواهیم داد با چنین اقداماتی، به شایعات مبنی بر عدم امن بودن عراق دامن بزنند.

وی افزود که نیروهای اطلاعاتی تلاش های خود را چند برابر کرده اند تا با شناسایی تروریستها و مزدوران از احتمال وقوع این انفجارات بکاهند.

نخست وزیر عراق با اشاره به مرحله پس از داعش گفت: سعی ما این است از کمکهای بین المللی در جریان کنفرانس بازسازی عراق در کویت در ماه آینده همه شهرها و مناطق عراق برای بازسازی استفاده کنند.

وی همچنین از تلاش های وحدت بخش مرجعیت عالی عراق قدردانی کرد.