در حالی که نیروهای ارتش ترکیه امروز بار دیگر مواضع نیروهای کرد در شمال سوریه را هدف قرار دادند نزدیک به هزار نیروی کرد در نزدیکی مرزهای مشترک با ترکیه مستقر شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، ارتش ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مواضع و پناهگاههای وابسته به حزب اتحاد دموکرات کرد را گلوله باران کرده و به حملات یگان های مدافع خلق کرد در منطقه عفرین واقع در شمال سوریه واکنش نشان داده است.

در این بیانیه تاکید شده که نیروهای این کشور در چارچوب حق دفاع از خود به حملات یگانهای مدافع خلق کرد واکنش نشان داده اند. همچنین مواضع نیروهای مسلح وابسته به حزب اتحاد دموکرات در عفرین مورد هدف این نیروها قرار گرفت.

ارتش ترکیه همچنان تجهیزات نظامی خود را به سمت مرزهای مشترک  با سوریه روانه کرده و خود را برای آغاز یک عملیات نظامی در شهر عفرین سوریه آماده می کند.

نیروهای ارتش ترکیه روز گذشته نیز به مواضع کردها در شمال سوریه حمله توپخانه ای کرده و این مواضع را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر منابع محلی سوری از استقرار حدود هزار نیروی وابسته به یگان های کرد در شهر تل ابیض واقع در شمال شهر الرقه در نزدیکی مرزهای مشترک با ترکیه خبر دادند. این نیروها در ۱۰ نقطه بارزسی موجود در روستاهای مشرف بر مرزهای ترکیه مستقر شدند.