وزیر امور خارجه عربستان سعودی مدعی شد مبلغ ۶۸۱ میلیون دلاری که به حساب بانکی نجیب رزاق نخست وزیر مالزی واریز شد ، هدیه عربستان به وی بوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ خبرگزاری برناما مالزی به نقل ازعادل الجبیر در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اسلامی در استانبول گزارش کرد: ما این پول را فقط به عنوان هدیه به رزاق پرداخت کردیم و در برابر آن هیچ توقعی از وی نداشه ایم.

جبیرافزود: ما می دانیم که دادستان کل مالزی نیز تحقیقات گسترده ای را درباره این موضوع انجام داده و در جریان تحقیقات هیچ عمل غیرقانونی مشاهده نکرده است.

وزیرامور خارجه عربستان این مطلب را پس از دیدار با نجیب رزاق در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اسلامی درترکیه به خبرنگاران مالزیایی گفت.

پس ازانتشار برخی گزارش ها درباره اینکه مبلغ ۶۸۱ میلیون دلار کمی قبل از انتخابات سال ۲۰۱۳ از صندوق توسعه مالزی به حساب شخصی نجیب رزاق واریز شده است، او به فساد مالی متهم شد اما رزاق این مبلغ پول را فقط یک هدیه خواند و گزارشها را درباره اینکه از طرف صندوق توسعه مالزی به حسابش واریز شده است ، تکذیب کرد.

دادستانی کل مالزی بهمن ماه سال گذشته نجیب رزاق را از اتهام فساد مالی در ارتباط با دریافت پول از عربستان سعودی تبرئه و اعلام کرد مبلغ واریزی به حساب نخست وزیر مالزی در واقع هدیه عربستان به وی بوده است.

این درحالیست که کمیسیون ضد فساد مالزی پیش از آن گفته بود این مبلغ کلان با اهداف سیاسی از سوی افرادی در خاورمیانه به نخست وزیر مالزی داده شده بود.