معاون نخست‌ وزیر انگلیس در مصاحبه ای از احتمال بازگشت لندن به اتحادیه اروپا در آینده سخن گفت.

به گزارش پرس شیعه، «دیوید لیدینگتون» (David Lidington) معاون نخست‌ وزیر انگلیس در مصاحبه با روزنامه تلگراف اعلام کرد که کشورش ممکن است در آینده به اتحادیه اروپای اصلاح‌شده بازگردد.

معاون ترزا می نخست‌ وزیر انگلیس در این خصوص ادامه داد: بیان واژه هرگز در سیاست امری خطرناک به شمار می آید؛ لذا احتمال بازگشت لندن به اتحادیه اروپا در شکل کنونی ضعیف است؛ اما باید توجه داشت که این اتحادیه در آینده دستخوش تغییراتی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: شاید ما با یک اتحادیه اروپایی که در آینده تغییر کرده باشد مواجه شویم که بر این اساس پارلمان در مورد آینده رابطه ما تصمیم‌گیری خواهد کرد.

لازم به ذکر است، ۲۸ دی ماه سال جاری لایحه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) پس از بحث های فراوان سرانجام به تصویب نمایندگان مجلس عوام انگلیس رسید.

بر این اساس نمایندگان مجلس عوام با تصویب این رأی آن را به مجلس اعیان فرستاده اند.

گفتنی است لایحه کلی دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس برای «برگزیت» اواخر آذر ماه در یک مراسم رأی گیری در پارلمان این کشور، با مخالفت جدی قانونگذارانی روبرو شد که خواهان اِعمال تغییراتی در این طرح بودند.

در این رأی گیری، ۳۰۹ تن از اعضای پارلمان انگلیس (در برابر ۳۰۵ رأی مخالف) به نفع اصلاحیه ای رأی دادند که به قانونگذاران برای نظارت بر توافق نهایی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اختیار و قدرت عمل بیشتری می دهد.