وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که از سفرای ایران، روسیه و آمریکا برای گفتگو درباره عملیات جاری در شهرک عفرین واقع در سوریه دعوت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، سفرای ایران، روسیه و آمریکا برای مشورت به وزارت خارجه ترکیه دعوت شدند.

وزارت خارجه ترکیه با اعلام این خبر، رایزنی پیرامون عملیات جاری ترکیه در شهرک عفرین واقع در سوریه را به عنوان محور این مشورت مورد تأکید قرار داده است.

این در حالیست که ستاد مشترک ارتش ترکیه به دنبال اعلام آغاز عملیات زمینی در عفرین توسط رئیس جمهور این کشور در بیانیه ای اعلام کرده بود: عملیات عفرین تحت عنوان «شاخه زیتون» عصر امروز ساعت ۱۷.۰۰ به وقت محلی آغاز شده است.

در همین رابطه، خبرگزاری آناتولی نیز اعلام کرد که جنگنده های نیروی هوائی این کشور به حمله هوائی به اهدافی در شهرک عفرین واقع در شمال سوریه مبادرت ورزیده اند.

به گزارش آناتولی، جنگنده های ارتش ترکیه با عبور از حریم هوائی شهرهای هاتای و ریحانلی وارد حریم هوائی سوریه شده و چند برج دیده بانی متعلق به کُردهای وای‌پی‌جی در این منطقه را هدف قرار داده اند.

این خبرگزاری همچنین در خبری فوری اعلام کرده بود که ورود بخشی از یگان های موسوم به ارتش آزاد سوریه به مناطق تحت کنترل کُردهای وای‌پی‌جی در عفرین نیز آغاز شده است.

این در حالیست که دولت سوریه پیشتر درباره نقض حریم هوائی و تمامیت ارضی این کشور توسط ترکیه هشدار داده و این اقدام آنکارا را «تجاوز» نامیده بود.

الجزیره لحظاتی پیش با اعلام یک خبر فوری اعلام کرد که جنگنده های ترکیه مناطق المالکیه، عین دقنه و نیز فرودگاه منگ و اطراف تل رفعت را هدف قرارداده اند.