درگیری ها در هتل اینترکانتیننتال کابل بعد از گذشت ۱۰ ساعت از حمله مهاجمان مسلح به این هتل همچنان ادامه دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آوا، بعد از گذشت ۱۰ ساعت از حمله مهاجمین به هتل بین المللی اینترکانتیننتال کابل، هنوز درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان و مهاجمان ادامه دارد.

حوالی ساعت ۹:۲۰ شب گذشته ۴ مهاجم  ناشناس پس از به قتل رساندن محافظین، وارد هتل اینترکانتیننتال کابل شدند.

به گفته «نجیب الله دانش» سخنگوی وزارت کشور افغانستان، نیروهای ویژه این کشور بلافاصله به محل رویداد رسیده و درگیری با مهاجمان ادامه دارد.

به گفته وی، بر اساس بررسی های اولیه، مهاجمین از  قسمت جنگلی واقع در پشت ساختمان و از طریق آشپزخانه وارد هتل شده اند.

گفته می شود که تاکنون ۳ تن از مهاجمین توسط نیروهای امنیتی از پای درآمده اند و یک نفر از آنها باقی مانده است.

براساس جزئیات، از شب گذشته تاکنون ۷ انفجار در طبقات مختلف هتل صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که ۵ نفر در این حمله کشته شده که همگی غیر نظامی هستند و ۶ تن دیگر از جمله ۳ نظامی زخمی شده اند.

به گفته برخی از شاهدان عینی که از منطقه فرار کرده اند، یکی از سالن های این هتل کاملا سوخته است.

وی افزود: از حوالی ساعت ۱۱:۳۰ شب گذشته بالگردهای ارتش افغانستان نیز برای مهار مهاجمان به پرواز درآمدند.

لحظاتی قبل نیروهای خارجی هم به کمک نیروهای امنیتی افغانستان شتافتند، تا به حمله مهاجمان پایان دهند.

به گفته «محب الله زییر» رئیس وزارت بهداشت افغانستان، تاکنون ۵ تن از زخمی ها به بیمارستان های «ایمرجنسی» و «محمدوزیر اکبرخان» انتقال داده شده است.

وی افزود: به خاطر ناامن بودن منطقه، نیروهای امنیتی اجازه ورود آمبولانس ها را نمی دهند و تعدادی از مجروحین توسط نیروهای امنیتی به برخی از بیمارستان ها انتقال داده شده اند.

افزون بر این نیروهای امنیتی افغانستان، اطراف این هتل را محاصره کرده اند و به خبرنگاران اجازه نزدیک شدن به محل را نمی دهند.

گفته می شود پیش از حمله در هتل، کنفرانس «فناوری اطلاعات» با شرکت نمایندگان ۳۴ ولایت این کشور برگزار شده بود. همچنین گفته شده است که در این هتل یک مراسم عروسی نیز جریان داشته است.

تعدادی از میهمانان و پرسنل هتل توسط مهاجمین به گروگان گرفته شده اند.

برخی گزارش ها حاکی از کشته شدن ۱۵ تن و زخمی شدن بیش از ۵۰ تن است، اما شاهدان عینی تعداد کشته شدگان را بیش از ۴۰ اعلام می کنند.

لازم به ذکر است که این دومین حمله به هتل اینترکانتیننتال در سالهای  اخیر است. پیش از این در سال ۲۰۱۱ هم ۹ تروریست‌ در  درگیری ۵ ساعته با نیروهای امنیتی افغانستان، موجب کشته شدن ۱۲ غیر نظامی شدند.