رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ در موعد مقرر پس از تصمیم دادگاه فدرال الزام آور شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از السومریه، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر پس از تصمیم دادگاه فدرال الزام آور شده است.

وی در جریان نشستی با حضور روسا و نمایندگان فراکسیون های پارلمانی گفت: برگزاری انتخابات در موعد مقرر پس از تصمیم دادگاه فدرال در این باره الزام آور شده است.

در این نشست بر اهمیت اتخاذ اقداماتی که سلامت روند انتخابات پارلمانی و محلی را تضمین کند و تامین نیازهای فنی لازم آن تاکید شد.

همچنین در این نشست که به ریاست الجبوری برگزار شد موضوع برگزاری جلسه اعضای کمیساریای عالی انتخابات عراق و بررسی جوانب فنی و برخی موضوات دیگر مربوط به انتخابات مورد رایزنی قرار گرفت.

شایان ذکر است دادگاه عالی فدرال عراق خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور در موعد مقرر شد. پیشتر پارلمان عراق در پیامی به دادگاه عالی فدرال، خواستار اعلام نظر دادگاه عالی فدرال در خصوص زمان برگزاری انتخابات پارلمانی شده بود.

عباس البیاتی نماینده پارلمان عراق اعلام کرده که نظر دادگاه عالی فدرال بر اساس قانون برای نمایندگان پارلمان عراق لازم الاجرا است و بهتر است نمایندگان خود را برای برگزاری انتخابات در ماه می آماده کنند.