سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه تغییر ساختار وزارتخانه با هدف تطبیق با شرایط بین‌المللی بود، گفت:این ساختار جدید یکی از مهم‌ترین تغییرات ساختاری است که وزارت خارجه درطول حیات خود داشته است.

به گزارش پرس شیعه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری خود که صبح امروز دوشنبه برگزار شد ضمن تسلیت حادثه سانچی پیرامون پاسخ گویی وزارت خارجه در خصوص اظهارات یکی از کارشناسان در برنامه ای که از صدا و سیما پخش شد اظهار داشت: آنچه برای ما مهم بود محتوایی بود که مطرح شده بود و نه مساله ای دیگر.

وی در خصوص برخی تعابیر رسانه ای پیرامون تغییرات در وزارت خارجه گفت: طی ماه های گذشته این بحث مطرح شد و نهایتا از ابتدای ماه دستور اجرایی شدن آن آغاز شد و این ساختار جدید یکی از مهم ترین تغییرات ساختاری در طول حیات وزارت امور خارجه بوده و هدف عمده این تغییرات تطبیق وزارت خارحه با تحولات سریع منطقه ای و بین المللی و همچنین چابک سازی ساختار های اداری آن، محوریت بخشیدن به بحث کارشناسی و کارشناسی شدن امور در وزارت خارجه است تا بتوانیم از ظرفیت کارشناسان بهترین استفاده را کنیم.

قاسمی افزود: هشت اداره دو جانبه خواهیم داشت که مسائل منطقه ای را برعهده دارند و به عنوان مدیرکل و دستیار وزیر خواهند بود. از لحاظ ساختاری زیر نظر وزیر خواهند بود و همگی زیر نظر معاونت سیاسی کار خواهند کرد.

وی گفت: ادارات دو جانبه به صورت سیال در خدمت وزارت امور خارجه خواهند بود و با توان بیشتری وظایف خود را عملیاتی خواهند کرد. امیدواریم این تغییرات بتواند مثمر ثمر باشد تا بتوانیم هر چه بیشتر و بهتر از منافع ملی دفاع کنیم.

ادامه دارد…