ثبت نام بیمه تکمیلی مداحان و شاعران آیینی توسط بنیاد دعبل آغاز شد.

به گزارش پرس شیعه، بنیاد دعبل خزاعی به عنوان اولین و تنها موسسه رسمی ارائه خدمات بیمه ای و تامین اجتماعی به ذاکران و ستایشگران اهل بیت در سطح کشور برای چندمین سال متوالی اقدام به دریافت پیشنهاد بیمه تکمیلی درمان از شرکت های معتبر بیمه و اطلاع رسانی به جامعه مداح کرد.

محمد اختری، مدیر بیمه و خدمات بنیاد دعبل از انجام توافق با بیمه «آرمان» در خصوص پوشش بیمه تکمیلی مداحان و شاعران خبر داد و گفت: بیمه تکمیلی درمان مداحان و ستایشگران اهل بیت همواره یکی از اولویت های مدیریت بنیاد دعبل بوده است که متاسفانه طی چند سال اخیر با استقبال حداقلی روبرو نشد و به حد نصاب نرسید. پیشنهاد جدید بیمه تکمیلی درمان از نظر میزان تعهدات و حق بیمه، بسیار مناسبی ارزیابی می گردد و نسبت به نرخ اعلام شده دیگر شرکت های بیمه ای تقریباً نیم بهاست.

وی ادامه داد: طبق توافق انجام شده، همه مداحان و شاعران آیینی – اعم از بیمه شدگان دعبل و غیر آن – می توانند از این امکان برخوردار شوند.

اختری با اشاره به اینکه حق بیمه هر نفر ماهانه دویست هزار ریال است افزود؛ کسانیکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بنیاد دعبل هستند، حق بیمه خود ماهانه (در ابتدای هر ماه) پرداخت می نمایند. و کسانیکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بنیاد دعبل نیستند کل مبلغ حق بیمه یکسال را در ابتدای ثبت نام پرداخت می کنند.

وی در ادامه افزود: در مرحله اول که استعلام تعداد متقاضیان است و حداکثر تا ۲۰بهمن ۹۶ ادامه دارد، باید کدملی سرپرست خانوار به همراه تعداد نفرات به سامانه ۳۰۰۰۸۵۶۱۲۳۴۵۶۰ پیامک شود. مثلا برای یک خانواده پنج نفره که کد ملی سرپرست خانوار ۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱ است پیامک به ترتیب از سمت چپ به صورت   ۵-۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱   ارسال گردد.

اختری در پایان درخصوص نحوه اطلاع رسانی اظهار داشت: اطلاع رسانی بیمه تکمیلی این دوره از طریق پایگاه اطلاع رسانی بنیاد دعبل، کانال تلگرام دعبل، پیامک و همچنین بروشورهایی که تهیه شده انجام می شود.