نظرسنجی‌ سراسری شبکه سی‌بی‌اس نیوز نشان می‌دهند که هیلاری کلینتون هنوز هم از رقیب درون حزبی‌ اش، برنی ساندرز، پیش است اما اکثریت آمریکایی‌ ها معتقدند نمایندگی‌های حزبی فوق‌ العاده باید بر اساس آراء عمل کنند نه دلبخواه.

به گزارش پرس شیعه؛ میزان محبوبیت وزیر خارجه پیشین هنوز هم به مانند ماه پیشین میلادی ۵۰ درصد است اما ساندرز ۱ درصد نسبت به ماه پیش کاهش پیدا کرده و به ۴۴ درصد تنزل یافته است.

کلینتون در میان رأی‌گیران دموکرات پیشتاز است. ۶۰ درصد از رأی‌دهندگان معتقدند که وی کارها را در واشنگتن انجام خواهد داد در حالیکه این رقم برای ساندرز ۳۵ درصد است. کلینتون همچنین بهتر از ساندرز در گرد هم آوردن بخش‌های مختلف درون حزب دموکرات موفق بوده (۵۲ درصد در مقابل ۴۱ درصد).

اما تعداد زیادی از رأی‌دهندگان موافق اظهارت ساندرز درباره نمایندگی‌های حزبی فوق‌العاده هستند. کلینتون در مجمعو ۱۷۵۸ نمایندگی در مقابل ۱۰۶۹ نمایندگی ساندرز را در اختیار دارد، بخش اعظمی از این نمایندگی‌ها را نمایندگی‌های فوق‌العاده تشکیل داده‌اند.

در مجموع ۴۶۹ نمایندگی حزبی فوق‌العاده از کلینتون حمایت می‌کنند در حالیکه ۳۱ نمایندگی فوق‌العاده از ساندرز پشتیبانی می‌کنند.

در این نظرسنجی، ۵۳ درصد از رأی‌دهندگان دموکرات معتقدند که نمایندگی‌های فوق‌العاده باید به کاندیدایی رأی دهند که اکثریت را در اختیار دارد در حالیکه ۴۳ درصد می‌گویند آنها باید بر اساس تشخیص خودشان رأی دهند.