سفیر فلسطین در ایران گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال ضربه زدن به اسلام و از بین بردن جهاد اسلامی هستند.

به گزارش پرس شیعه، صلاح الزواوی سفیر فلسطین در ایران در همایش «آزادی مسجدالاقصی در سپهر پیروزی مقاومت» که در دانشگاه عالی دفاع ملی در حال برگزاری است، گفت: پروژه‌ای که رژیم صهیونیستی از ۳۰۰ سال قبل به دنبال اجرای آن است و تلاش می‌کند آن را به انجام برساند، پروژه اسراییل بزرگ است.

وی ادامه داد: متاسفانه اسرائیلی‌ها در اجرای این پروژه تا حدودی موفق بوده‌اند. پروژه صهیونیست‌ها، ایجاد اسراییل بزرگتر از نیل تا فرات است که شامل مصر، سوریه، لبنان، عراق عربستان می‌شود.

وی با بیان اینکه شکل‌گیری رژیم صهیونیستی به زمان فروپاشی امپراطوری عثمانی به دلیل فساد برمی‌گردد، تاکید کرد : ما در راه آزادی فلسطین شهید و مجروح زیادی دادیم و در این راه خانه‌های زیادی تخریب شده است. البته در این میان اشتباهات زیادی داشتیم که امیدواریم این اشتباهات تکرار نشود. مهمترین اشتباه ما دودستگی و اختلافات داخلی است، دشمن صهیونیستی از این اختلافات سواستفاده می‌کند که نباید این اختلافات ادامه پیدا کند.

وی افزود: هدف غربی‌ها و آمریکایی‌ها از ایجاد رژیم صهیونیستی در منطقه، تاسیس پایگاه نظامی، مدنی و اقتصادی بود تا اینکه بتوانند نقشه‌های استراتژیک خود را عملی کنند.

سفیر فلسطین در ایران با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها طرح اسراییل بزرگ را ادامه می‌دهند، اظهار داشت: حضرت امام خمینی در مقابل این طرح صهیونیست‌ها ایستادند و ما را راهنمایی کردند. امام خمینی توانستند با اقدامات خود در برابر رژیم صهیونیستی، آمریکا و غرب بایستند. در ادامه نیز مقام معظم رهبری راه ایشان را ادامه می‌دهند.

وی در پایان تصریح کرد : رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال ضربه زدن به اسلام و از بین بردن جهاد اسلامی هستند. مسلمانان باید به اندازه وسع خودشان تلاش کنند تا قدس شریف و فلسطین آزاد شود. ما نباید دست از مبارزه برداریم و باید قدس و فلسطین را آزاد کنیم.