رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی از طرح ملی تلاوت قرآن کریم حمایت و پشتیبانی می کند.

به گزارش پرس شیعه، احمد مرادی در آستانه برگزاری سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت در جزیره قشم افزود: آمادگی داریم در کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی ابعاد گوناگون این طرح را بررسی و راهکاری برای گسترش آن اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه محور طرح ملی تلاوت قرآن کریم نوجوانان و جوانان هستند باید خلأ های قانونی فراروی این طرح مرتفع شود.

نماینده مردم بندرعباس و قشم درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد:گسترش طرح ملی تلاوت نیازمند ردیف بودجه بوده و اختصاص  اعتبار ویژه به هیچ عنوان هزینه نیست بلکه به نوعی سرمایه گذاری است.

مرادی افزود: توجه به نخبگان طرح ملی تلاوت یک اصل است و ضروری دارد تا آنان با انگیزه بیشتری در رقابت های کشوری و جهانی شرکت کنند و الگویی برای جامعه اسلامی باشند.

دولت به طرح ملی تلاوت بی تفاوت نباشد

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به دولت توصیه کرد تا نسبت به طرح ها و پروژه های قرآنی به ویژه طرح ملی تلاوت قرآن کریم بی تفاوت نباشد.

وی افزود: این طرح مسیر آینده نوجوانان و جوانان را روشن می کند و تنها سدی در برابر جنگ نرم و بد اخلاقی های دشمنان است و جامعه ای سالم است که قرآن محور توسعه و پیشرفت آن باشد.

وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی توجه به علوم قرآنی افزایش یافته و جوانان پرشوری در تبیین این کتاب خدا گام برداشتند.

نماینده مردم بندر عباس و قشم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از برگزار کنندگان رقابت های شوق تلاوت در جزیره قشم افزود: اکنون که شهرستان قشم به یمن  حضور نخبگان طرح ملی تلاوت عطر آگین شده ضروری است  تا خانواده ها به همراه فرزندان در محافل قرآنی شرکت کنند تا انگیزه های قرآنی بارورتر شود.

سومین  دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با مشارکت استانداری هرمزگان، دفترامام جمعه شهرستان ، فرمانداری قشم ، سازمان منطقه آزاد قشم ، ،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،مرکزقرآن کریم آستان قدس رضوی ، اداره کل قرآن ،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ، خبرگزاری فارس ، ایکنا، ایرنا ،مهر ،ایسنا وصدا و سیمای مرکزهرمزگان سوم تا ششم بهمن ماه سالجاری درقشم برگزارمی شود.