یک هیئت از شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی میزان پایبندی پاکستان به تحریم های سازمان ملل، اواخر هفته جاری به پاکستان سفر خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اکسپرس نیوز، با افزایش فشارهای جهانی علیه پاکستان برای اقدام علیه «حافظ سعید» طراح اصلی حمله «بمبئی» هند و موسسات وابسته به آن، تیمی از شورای امنیت سازمان ملل برای ارزیابی پایبندی کامل اسلام آباد نسبت به رویکرد تحریمی این سازمان به پاکستان سفر می‌کند.

گفته می شود، که تیم ناظر بر تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل سفر خود را از روز پنجشنبه (۵ بهمن) آغاز می‌کند. یک مقام ارشد پاکستانی نیز در این راستا اعلام کرد که تیم نظارت بر تحریم‌های مطرح شده در قطعنامه ۱۲۶۷ شورای امنیت، ۲۵ و ۲۶ ژانویه (۵ و ۶ بهمن) در پاکستان خواهد بود.

این سفر در حالی انجام می‌گیرد که فشارها علیه پاکستان افزایش یافته و آمریکا و هند این کشور را به پایبند نبودن کامل به تحریم‌ها درباره حافظ سعید و موسسان وابسته به آن متهم می‌کنند.

حافظ سعید تحت قطعنامه شماره ۱۲۶۷ شورای امنیت در ماه دسامبر ۲۰۰۸ به اتهام طراحی حمله بمبئی تحریم شد.

روز جمعه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: این قطعنامه به طور آشکارا به اسلام آباد اعلام کرده است که حافظ سعید یک تروریست بوده و باید محاکمه شود.

گفتنی است که این اظهارات پس از این بیان شد که نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی اعلام کرده بود که هیچ پرونده‌ای درباره طراح حمله بمبئی وجود ندارد.

آمریکا و هند این تبعه پاکستانی را به دست داشتن در حملات مرگبار بمبئی درسال ۲۰۰۸ میلادی متهم کرده‌اند.