رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به انتقادات واشنگتن از آنکارا در عملیات کنونی این کشور در خاک سوریه گفت: آمریکا خواهد در این عملیات سقف زمانی داشته باشیم، اما خود در افغانستان سقف زمانی ندارد!

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد که این کشور با روسیه درباره عملیات نظامی کنونی خود در شمال سوریه علیه گروهک های مورد حمایت آمریکا این‌چنین به توافق رسیده است که هرگز از عملیات نظامی در عفرین موسوم به «شاخه زیتون» عقب نخواهد نشست.

رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی در آنکارا در ادامه تصریح کرد که این کشور همانند اقدام پیشین خود در شهرهای سوری جرابلس، الباب و الرائی؛ کنترل عفرین را نیز به دست خواهد گرفت.

به گزارش المیادین، اردوغان در ادامه تصریح کرد: آمریکا از ما می خواهد تا در این عملیات سقف زمانی داشته باشیم، اما چرا ین کشور خود در افغانستان این کار را نمی کند؟

وی در ادامه بدون اشاره به اقدام تجاوزکارانه کشورش در خاک سوریه بدون اخذ مجوز از دولت قانونی دمشق، اعلام کرد که آوارگان سوری می توانند به منازل خود بازگردند!

این در حالیست که دولت سوریه پیشتر درباره نقض حریم هوائی و تمامیت ارضی این کشور توسط ترکیه هشدار داده و این اقدام آنکارا را «تجاوز» نامیده بود.