فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با اشاره به اینکه این کشور هم اکنون بیش از هر وقت دیگری به صلح نزدیک شده است، اظهار داشت: در حال حاضر از شدت خشونتها در یمن کاسته شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در سخنانی از نزدیک بودن زمان برقراری صلح در این کشور سخن گفت.

بر اساس این گزارش، وی در این ارتباط تصریح کرد: در حال حاضر یمن بیش از هر وقت دیگری به صلح نزدیک شده است.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در ادامه اظهار داشت: برای جلوگیری از نقض آتش بس در یمن اقدام به تشکیل کمیته های محلی کرده ایم.

وی همچنین با بیان اینکه از شدت اقدامات خشونت آمیز در یمن کاسته شده است، گفت: این در حالی است که شاهد برخی اقدامات نگران کننده در نقض آتش بس یمن هستیم.

ولد الشیخ که در شورای امنیت سازمان ملل در خصوص اوضاع سیاسی و انسانی یمن سخن می گفت، همچنین مدعی شد: عربستان سعودی از امضای توافقنامه میان دولت یمن و حوثی ها حمایت کرد.

این اظهارات در حالی است که عامل اصلی بحران کنونی یمن تجاوز آشکار رژیم سعودی بوده که از بیش از یک سال گذشته با حملات وحشیانه خود به مناطق مسکونی یمن و شهروندان بی دفاع این کشور، هزاران نفر را به خاک و خون کشیده است.

ولد الشیخ همچنین به مذاکرات کویت اشاره کرده و گفت: مذاکرات کویت برای موفقیت به حمایت طرف های منطقه ای و جهانی احتیاج دارد و طرف های شرکت کننده در آن باید حسن نیت داشته باشند.