روزنامه السفیر لبنان از شکست تلاش‌ های رژیم سعودی به منظور تروریستی خواندن حزب الله در شورای امنیت پرده برداشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، روزنامه «السفیر» لبنان به نقل از منابع عربی در خلیج فارس از تحرکات خصمانه سعودی ها علیه حزب الله در شورای امنیت و تلاش آنها برای صدور قطعنامه ای مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله خبر داد.

بنا بر اعلام روزنامه «السفیر» این تلاش سعودی ها از همان ابتدا با مخالفت روسیه و چین و بی توجهی آمریکا شکست خورده است. به گفته منابع مذکور این امر نشان می‌دهد که عربستان سعودی هرگز نمی تواند جز در صحنه‌ هایی که پول خرج می‌کند، قدرت مانور داشته باشد.

روزنامه السفیر همچنین نوشت: فلسطین دیگر مسئله اعراب نیست و برای حاکمان عرب از فلسطین به جز بندی که در بیانیه‌ های نشست‌ های بی‌نتیجه تکرار می شود چیز دیگری باقی نمانده است. اسرائیل از نظر حکام عرب دشمن نیست بلکه حزب الله دشمن است و فعالیت عربی مشترک هم تشدید اقدامات علیه این جنبش است.

روزنامه السفیر ادامه داد: حزب الله به دشمن تبدیل شده و عربستان از اتحادیه عرب تا شورای همکاری خلیج فارس و سازمان همکاری اسلامی جنگ خود علیه حزب الله را تکمیل می کند و این جنگش با تلاش برای پایبندی به مفاد معاهده کمپ‌ دیوید درباره جزایر تیران و صنافیر همزمان شده است.

لازم به ذکر است که شورای همکاری خلیج فارس چندی پیش در تبعیت محض از سیاست های خصمانه رژیم سعودی علیه محور مقاومت در منطقه، طی ادعایی واهی حزب الله لبنان را تروریستی خواند.